محمد رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان اظهار داشت: در حمایت از هواداران سپیدرود و به امید تعیین تکلیف قطعی این تیم از مدیرعاملی سپیدرود استعفا دادم. متاسفانه معضل اصلی سپیدرود متولیان فوتبال استان هستند‌ و تمایل دارند این تیم را به ورطه نابودی ببرند. در حالی که سپیدرود ۵۰ سال است که اصالت خود را حفظ کرده است.

وی ادامه داد: اهداف متولیان فوتبال به سمت و سوی مخالفت با سپیدرود است. می‌خواهند این تیم را چند دسته کنند و دود آن به چشم هواداران می‌رود. وقتی ما به قانون احترام نمی‌گداریم و به احکام قضایی تن در نمی‌دهیم دیگر ماندن ما چه فایده دارد و بهتر است استعفا دهیم. دست و پا زدن در باتلاق به چه قیمتی؟

رفیعی تصریح کرد: من استعفای خود را به مالک و هیات مدیره باشگاه ارائه دادم و امیدوارم هیات فوتبال استان به خودش بیاید و بداند این تیم با هوادارانش زنده است. ولی به نظر می‌رسد هیات فوتبال می‌خواهد سرنوشت ملوان، داماش،شهرداری فومن، چوکای تالش و رهپوبان رضوانشهر برای سپیدرود هم تکرار شود و ما در لیگ بدتر تیم نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا هیات فوتبال باید چنین اقدامی کند، گفت:سؤال من هم همین است! به همین دلیل استعفا دادم. مسئولان هیات فوتبال بترسند از روزی که هواداران همه چیز را متوجه شوند و بدانند عامل این همه فشار و این همه تنش، در روزهایی که سپیدرود باید آماده فصل بعد می‌شد، چه کسانی هستند.

رفیعی ادامه داد: لازم است فدراسیون در این زمان ورود کند. کار دیگر کار هیات فوتبال نیست. امیدارم افرادی که مثل آفت دورو بر این تیم هستند، سپیدرود را رها کنند. اجازه دهند سپیدرود با هوادارانش در لیگ برتر بماند.