محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای سفر دو روزه به استان مازندران سفر کرده است در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیمای مازندران با اشاره به آخرین وضعیت فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی گفت: کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از ۱.۵ میلیون به ۷.۵ میلیون نفر افزایش یافته‌اند که رشد خیلی خوبی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در ایران بین ۴۲ تا ۴۵ میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی در ایران وجود دارد، افزود: پیام‌رسان‌های داخلی با استفاده از خلاقیت و بهره‌گیری از فناوری بهتر در یک فضای رقابتی می‌توانند خدمات خود را توسعه دهند بنابراین نباید پیام‌رسان‌های داخلی را با نمونه‌های مطرح آنها در دنیا مقایسه کرد.

وزیر جوان کابینه دولت تدبیر و امید درمورد تاخیر بعضی از دستگاه‌ها در اجرای دستور رییس‌جمهوری مبنی بر اعلام دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار کرد: تمام اعضای کابینه برای اجرای دستور رییس‌جمهوری تلاش می‌کنند اما شاید ملاحظاتی در حوزه اجرایی وجود داشته باشد که تصمیم‌گیری را برای مدیران کمی سخت می‌کند.

آذری جهرمی با بیان اینکه با توسعه زیرساخت‌ها در ادامه تکمیل شبکه ملی اطلاعات، هم‌اکنون مصرف ترافیک داخلی توسط کاربران به ۵۰ درصد ترافیک رسیده است، تصریح کرد: ضمن اینکه بعضی از سرویس‌های ویدیویی تا ۱۴ برابر رشد کرده‌اند، این اتفاق به عنوان حرکتی قابل توجه به دلیل تغییر مدل اقتصادی رخ داده که در ابتدای شروع به فعالیت دولت دوازدهم در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات انجام شد.

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه شاخص‌های فناوری اطلاعات با رشد قابل توجهی روبرو شده‌اند، گفت: تا سه ماه پیش میزان گردش ترافیک در مراکز تبادل ترافیک داده (ixp)  ۲۸۹ گیگابیت بر ثانیه بود که باتوجه به آمارها سه روز گذشته این میزان با رشد یک و نیم برابری به ۴۳۷ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.