عبدالعلی علی‌عسکری در آیین افتتاح رادیو زیارت و ۲۷۰ مورد از پروژه های فنی مرکز در مجتمع رضوان صداوسیمای خراسان رضوی بیان اینکه خوشبختانه کشور ما به برکت وجود اسلام و نظام اسلامی دارای آرامش و امنیت است، گفت: اما دشمنان ما این آرامش را برنمی‌تابند. طی سال‌های گذشته دشمنان و در رأس آنان آمریکا و صهیونیسم و برخی جاهلان منطقه، نتوانستند این آرامش اجتماعی ما را بپذیرند و پس از اینکه موفق نشدند، طرحی به عنوان دولت اسلامی عراق و شام(داعش) ریختند.

عسکری اضافه کرد: این مثلث شوم امریکا، اسرائیل و سعودی تلاش کرد بر عراق و شام سیطره یافته و از آنجا تمهید مقدمات کنند و به کشور عزیز ما حمله و در آن آشوب کنند چون از ابتدا دولت خبیث امریکا در فکر براندازی بوده و هرگز از این سیاست دست برنداشته است و هر رییس جمهوری که با دکترین‌های مختلف در این کشور بر سر کار آمده، آن هدف راهبردی امریکا را با بیان و روش دیگری پیگیری کرده است.

وی گفت: این ها تلاش کردند داعش را ایجاد کنند و از غرب و شرق کشور و شاید از جنوب حمله کنند و کشور را به آشوب کشند اما به لطف الهی، رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری و شهادت‌ها و شهامت‌های نیروهای رزمنده تحت فرماندهی قاسم سلیمانی، آن‌ها شکست خوردند و داعش و سیاست این مثلث شوم نابود شد و جمهوری اسلامی پرقدرت‌تر از گذشته آشکار شد و به قدرتی تبدیل شد که قدرت آن به نوعی از ایران تا عراق تا مرزهای مدیترانه گسترش یافت و حضور داشت. از آن سو قدرت حزب الله و سیدحسن نصرالله در برابر اسرائیل بیشتر شد. از دیگر سو یمنی‌ها هم موفق شدند و سعودی نتوانست آنان را شکست دهد. آن‌ها دیدند که ایران تبدیل به دولتی بزرگ شده و حال این ها نگرانند بعد از این ایران چه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: امروز اسراییل و امریکا در موضع انفعالی قرار دارند؛ به همین جهت فتنه جدیدی را راه‌اندازی کردند و آن آقا گفت مساله را به داخل ایران می‌کشانیم و به جای اینکه در عراق با این ها مواجه شویم، در تهران با ایشان مواجه شویم و شروع به فتنه کردند و تیم‌های مختلفی به ایران فرستادند که موفق نشدند آسایش و آرامش ملت ایران را بر هم زدند. البته دو حادثه در حرم امام و مجلس رخ داد.

رییس سازمان صداوسیما عنوان کرد: پس از این کار افکار عمومی و رسانه پایه را شکل دادند و  تبلیغات زهرآگین و سهمگین از طریق بی بی سی، من و تو و صدای امریکا و حدود ۲۹۰ رسانه ماهواره‌ای را آغاز کردند. از دیگر سو طی چند سال گذشته که پهنای باند اینترنت زیاد و امکان جا به جایی صدا و تصویر افزایش یافت، شبکه‌های اجتماعی و در رأس آن تلگرام را برای تخریب و خالی کردن دل مردم ایران راه‌اندازی کردند که کشور در حال آسیب است و ما به آن تهاجم می کنیم.

عسکری افزود: این فکر را از طریق رسانه ها القا می کنند و تصور می کنند، می توانند به ایران ضربه زنند. این ها نتوانستند و یک برنامه چند ماهه دارند و دوباره نخواهند توانست کاری کنند چون ایران اقدامات بزرگی خواهد کرد. همانطور که رییس جمهور ما در سوئیس گفت، اگر قرار باشد نفتی از ایران صادر شود، هیچ نفتی از تنگه خلیج فارس صادر نخواهد شد و ایران آرام آرام وضع خود را تنظیم می‌کند و آن‌ها اگر بخواهند در فتنه‌ها و آشوب های داخلی دخالت کنند، با آنان برخورد خواهد کرد.

عسکری اظهار کرد: شکی نیست اگر امروز تفاله‌های منافقین و سلطنت طلب‌ها به این‌ها خط می‌دهند، ریشه تمام آن‌ها در این کشور کنده خواهد شد و هرگز منافقین نخواهند توانست به ایران لطمه بزنند. به هر حال تلاطمات اقتصادی را آغاز کرده و جنگ اقتصادی را با ما آغاز کردند ولی ان‌شاءلله دولت ما تلاش مضاعف می‌کند و از این مشکلات عبور می کنیم. دشمن درصدد ضربه زدن است و ملت ایران و همه ما و انقلابیون باید باهوش باشند چراکه آن ها هدفی ندارند جز اینکه ایران را ویران و آن را شبیه سوریه و لیبی کنند. ملت ایران هوشیارتر از این است که اجازه دهد این خبیث ها آسیبی به کشور بزنند و ان‌شاءلله بساط آنان جمع خواهد شد.

وی ادامه داد: بنابراین امیدواریم این آرامش و امنیتی که در پناه اسلام و بقعه مبارک و متبرک امام هشتم(ع) و سایر بقاع متبرکه و در پناه اهل بیت(ع) در این کشور و در پناه ولایت حقه الهی و ولایت فقیه در این کشور وجود دارد، ادامه یابد و توطئه ها و فتنه های امریکا و صهیونیسم منکوب شود و بر همه مشکلات ملت ایران غلبه کند.

عسکری با اشاره به پروژه های افتتاح شده در استان خراسان رضوی اظهار کرد: امروز پروژه‌هایی افتتاح شد که به طور ویژه برای اهالی استان خراسان رضوی بود که امیدواریم این پروژه‌ها به خوبی در خدمت این مردم باشد. 

وی افزود: این افتتاح ها در زمینه موضوعات فنی بوده است. باید توجه داشت موضوعات فنی از موضوعاتی است که در دنیا فوق العاده مهم بوده و اگر نتوانیم تحولات فنی دنیا را در کشور خویش رقم بزنیم، دچار عقب‌ماندگی خواهیم شد که آثار مخرب فرهنگی و اجتماعی با خود به همراه خواهد داشت. دوستان ما در حوزه فنی سازمان در تراز جهانی فعالیت دارند و ما مطابق با پیشرفته ترین تحولات جهانی پیش می رویم.

عسکری خاطرنشان کرد: امیدواریم که برکات رادیو زیارت به همه زوار امام رضا(ع)، مردم این استان و همه ملت ایران برسد. مساله زیارت بحث مهمی است و از سال های گذشته بر اساس تاکیدات تولیت آستان مقدس رضوی، پیگیر راه‌اندازی رادیو زیارت بوده‌ایم. همچنین تولیت آستان قدس رضوی راه اندازی رادیو و تلویزیون های بین المللی برای منطقه و جهان جهت انتشار فرهنگ رضوی را مطالبه می کنند و ما نیز در حال مذاکره در این خصوص بوده و به طور جدی هم شبکه زیارت و هم پروژه های آتی را پیگیری می کنیم که امیدواریم این موارد مفید و موثر باشد.

رییس سازمان صداوسیما با بیان اینکه زیارت امری مهم و ابعادمند معنوی و اجتماعی است که فواید فراوانی دارد، عنوان کرد: زیارت دلبستگی به کانون خوبی ها ایجاد کرده و انسان را هدایت می کند. اسوه حسنه است که انسان ها شیفته او می شوند؛ به او علاقه مند می شوند و به سمت او حرکت می کنند. براساس قرآن اسوه حسنه انتهای پاکیزگی و خوبی هاست که برای انسان ها جاذبه دارد. بنابراین زیارت دارای ابعاد متفاوتی است که قلب، رفتار و اخلاق انسان را ارتقاء داده و تقویت می ‌کند.

وی تصریح کرد: حدود ۲۷ میلیون نفر در سال به مشهد مقدس سفر می کنند و ۲ میلیون زائر نیز از کشورهای خارجی به آن می آیند که این مانند معجزه است. شاید نقطه دیگری در دنیا نباشد که برای یک امر معنوی، انسان ها برای زیارت هزینه و حرکت کنند. این درست مانند کربلای معلی، نجف اشرف، کاظمین، مکه و مدینه در خود معنای زیارت دارد. 

عسکری خاطرنشان کرد: زیارت دارای ظرفیت اجتماعی، اقتصادی و تحول‌زایی است. در کنار این مناطق شهرنشینی رشد کرده و اقتصاد، پویایی و تحرک شکل گرفته است. نکته جالب این است که وقتی اقتصاد در این مناطق شکل می گیرد، روح و بارقه و الهام بخشی بر انسان ها جریان می یابد و کیفیت این شهرها با دیگر شهرها متفاوت است. امروز کیفیت مشهد و قم کاملا برتر و متعالی و ارزشمند است. 

وی عنوان کرد: امیدواریم این رادیو بتواند در این زمینه موثر باشد و فرهنگ زیارت را بیشتر توسعه دهد و موجب تصفیه اجتماعی و رجوع انسان ها به اماکن متبرکه شود. البته مرکز ثقل رادیو زیارت، زیارت رضوی است. در این رادیو اولویت زیارت رضوی و سپس اماکن متبرک دیگر کشور است.