متن اطلاعیه فرودگاه یاسوج که به دفتر ایلنا در یاسوج ارسال شده به شرح زیر است:

پیرو درج اخبار متعدد و ابهامات مرتبط با نرخ بلیت پروازهای شرکت هواپیمایی آتا در مسیر یاسوج-تهران و بالعکس، روابط عمومی فرودگاه یاسوج، لازم می‌داند، مواردی را جهت استحضار مردم شریف استان و اصحاب رسانه جهت رفع شبهات، به شرح ذیل اعلام نماید.

۱- در هیچ کجای دنیا فرودگاه‌ها از نظر قانونی، دخالتی در نرخ گذاری بلیت پروازها ندارند و در کشور ما نیز این موضوع در حیطه اختیارات شرکت‌های هواپیمایی است و نظارت بر چارچوب این قیمت‌گذاری در حیطه اختیارات و نظارت سازمان هواپیمایی کشوری می‌باشد.

۲- لکن بنا بر رسالت اجتماعی و تعلق منطقه‌ای، مدیریت این فرودگاه همواره در حال رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه جهت کاهش نرخ بلیت و استفاده حداکثر آحاد مردم از حمل و نقل هوایی بوده و هست. در همین راستا نیز تاکنون از تمامی ظرفیت‌های قانونی و اختیارات مجاز، جهت کمک به شرکت‌های هواپیمایی در کاهش هزینه‌های پروازی و در نتیجه به‌طور غیر مستقیم، کاهش نرخ بلیت پروازهای این فرودگاه استفاده نموده و خواهیم نمود.

۳- به سبب برخی مسائل اقتصادی اخیر که مردم شریف واقف برآن هستند، اقتصاد و صنعت کشور و به‌طور اخص، صنعت حمل و نقل هوایی، روزهای حساسی را سپری می‌کنند که همه مسئولین ذی‌ربط در تلاش برای رفع محدودیت‌ها هستند.

۴- شناور بودن نرخ بلیت هواپیما و انطباق قیمت‌گذاری سفر هوایی براساس نظام عرضه و تقاضا، سالم‌ترین، منطقی‌ترین و پذیرفته شده‌ترین روال در همه جای دنیاست که ضامن تداوم گردش مالی شرکت‌های هواپیمایی است. سازمان هواپیمایی کشوری نیز با هوشمندی و تصمیم صحیح، این روش را اتخاذ نمودند که نه تنها زمینه‌ساز حذر از انحصارطلبی اشخاص در قالب چارترینگ شده، بلکه به بهبود خدمات مسافری و تضمین بازگشت سرمایه شرکت‌های هواپیمایی کمک نموده است.

۵- بنا به اعلام، شرکت هواپیمایی آتا در سیستم فروش خود به‌طور معمول ۳ گروه نرخ را استفاده نموده که شامل ۲۰ صندلی با قیمت نازل، ۲۰ صندلی با قیمت متوسط و ۵ صندلی با نرخ بالا می‌باشد که به‌طور معمول همگی این نرخ‌ها در سایت رسمی آن شرکت، پایین‌تر از نرخ سایت‌های فروش عمومی بلیت هواپیما است.

لذا به مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد توصیه می‌شود به جهت اینکه بتوانند بلیت مورد نظر خود را با قیمت مناسب کنند، حداقل یک هفته قبل اقدام به تهیه بلیت مستقیماً از سایت شرکت آتا نمایند. بی‌شک مزایای اقتصادی، توسعه و استمرار پروازها در یک منطقه بر همگان واضح و روشن است لذا ضمن تشکر از همه مردم و رسانه‌های دلسوز استان که علی‌رغم برخی مشکلات موقت فعلی، با بردباری از پروازهای مستقیم استان خود حمایت می‌کنند، خواهشمندیم این فرودگاه را با نظرات و انتقادات خود در خدمت رسانی بهتر و موثرتر یاری رسانند.

 با سپاس

روابط عمومی فرودگاه یاسوج