پلیس بلژیک یک روز پس از برگزاری همایش ضدایرانی منافقین در پاریس مدعی بازداشت ۲ ایرانی مرد ۳۸ساله به‌نام "امیر س." و زن ۳۳ساله به‌نام "نسیم ن." که هر دو تبعه بلژیک هستند و قصد داشتند به همایش سالانه منافقین در پاریس حمله کنند؛ این در حالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه افراد بازداشت‌شده را از اعضای شناخته شده گروهک منافقین عنوان کرد و گفت: آماده‌ایم با ارائه اسناد لازم در جهت روشن کردن ابعاد واقعی این سناریو، همکاری کنیم.

همچنین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در توییتی نوشت:‌ «چقدر جالب: همین که ما سفر در سطح رئیس جمهور را به اروپا آغاز کردیم، (گزارشی منتشر شد که) ظاهراً عملیاتی ایرانی اتفاق افتاده و توطئه‌گران آن دستگیر شده‌اند. ایران صراحتاً هرگونه خشونت و ترور را در هر جایی که باشد محکوم کرده و آمادگی دارد تا با همه طرف‌های ذی‌نفع برای پرده برداشتن از چیزی که یک طرح شیطانی عملیات فریب است، همکاری کند».

تصاویر زیر نشان می‌دهد یکی از بازداشت‌شدگان که رسانه‌های بلژیکی از او به‌عنوان امیر س. نام می‌بردند، امیر سعدونی نام دارد که از اعضای شناخته‌شده سازمان تروریستی منافقین بوده و با سران این سازمان از جمله مهدی ابریشم‌چی نفر دوم منافقین نیز عکس یادگاری دارد و در میتینگ‌های منافقین حضور فعالی داشته است: