علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران،‌ در خصوص عملکرد دولت در کاهش نرخ بیکاری، گفت: در مورد سامانه رصد، این سامانه اشتغال استان‌ها را ثبت می‌کند.

وی افزود:‌ برخی استان‌ها در این زمینه بیش از انتظار عمل کردند؛ مثل استان گرگان که عملکردش مناسب بود.کرمانشاه با وجود زلزله عملکردش خوب بوده ولی نرخ بیکاری در این استان بالاست.

وزیر کار ادامه داد: با تغییر شیوه می‌خواهیم عدد اشتغال‌زایی را حفظ کنیم و به صنایعی که با تحریم آسیب می‌بینند، باید توجه کنیم.جایی را باید برای آنها در بازار داخلی پیدا کنیم. برای این منظور با معاونان آقای شریعتمداری وزیر "صمت"، نشسته‌ایم  و صنعت به صنعت آثار این موضوع بررسی شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که شستا برای واردات دچار ممنوعیت شده یا خیر گفت: اصل شفافیت اصل درستی است. عده‌ای در کشور سوءاستفاده می‌کنند، ارز ارزان می‌گیرند، مراعات نمی‌کنند و گران‌تر می‌فروشند، اما درباره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی باید گفت سیمان دارد. ناچار است مواد اولیه سیمان را بخرد. پتروشیمی دارد و مواد پتروشیمی می‌خرد و صادر می‌کند؛ طبیعی است که یک هلدینگ سی تا چهل هزار میلیارد تومانی همه این کارها را انجام می‌دهد و سودش هم به جیب پنجاه میلیون ایرانی می‌رود، تنها جایی که واقعا ذی حق است همین جاست.

ربیعی تاکید کرد: ما کار بزرگی که  انجام م‌ دهیم این است که در کنترل قیمت‌ها نقش ایفا کنیم و به کمک دولت می‌آییم.