علی اکبر ولایتی در دیدار با عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه با تبریک پیروزی‌های اخیر دولت و ملت سوریه، گفت:‌ دیر یا زود آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند از شرق فرات عقب نشینی کرده و شرشان را از سر مردم سوریه کم کنند.

وی افزود: پیروزی‌های دولت، ملت و نیروهای متحد سوریه را در عرصه‌های مختلف و به ویژه پیروزی‌های اخیر در درعا و باز پس‌گیری این منطقه مهم در جنوب سوریه تبریک می گویم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد:‌ دشمن اصلی شما و ما که آمریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقه هستند همچنان به تلاش‌های خود علیه دولت و ملت سوریه ادامه می‌دهند.

ولایتی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها بدون اینکه دستورالعملی از سوی شورای امنیت سازمان ملل و یا دعوتی از سوی دولت سوریه داشته باشند، در شرق فرات مستقر شده‌اند و خوی تجاوزگری‌شان باعث شده چند هزار نفر از نیروهای خود را در شرق فرات مستقر کنند.

وی عنوان کرد: بدون تردید ما این پیروزی در منطقه درعا را مقدمه ای برای پیروزی‌های دیگر در شرق فرات به نفع دولت سوریه و متحدان آنها می‌دانیم و دیر یا زود آمریکایی‌ها مجبور می شوند از شرق فرات عقب نشینی کنند و شرشان از سر مردم سوریه کم شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل اظهار داشت:‌ اخیرا بمبارانی علیه نیروهای عراقی و سوریه در جنوب شرقی سوریه انجام داده اند که تعدادی از شهروندان سوری و عراقی را به شهادت رساندند و یقیناً پاسخ آن را از سوی مردم سوریه وعراق دریافت خواهند کرد.