ژنرال «عاموس یادلین» رئیس پیشین اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی گفت شکست خوردن خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی باعث تنها شدن تل‌آویو در برابر تهران می‌شود.

یادلین طی سخنرانی در اندیشکده مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (INSS) گفت: «اگر کره‌شمالی زیرساخت‌های هسته‌ای خود را برچیند، امر مهمی است، زیرا آنگاه دوباره ایران به صدر دستورکار رژیم عدم اشاعه بازمی‌گردد».

این اندیشکده در صفحه توئیتر خود به نقل از وی نوشت: «اگر خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی شکست بخورد، آمریکا به این کشور مشغول خواهد شد و اسرائیل برای مقابله با ایران تنها خواهد ماند».

این مقام پیشین صهیونیست که ریاست اندیشکده مذکور را نیز برعهده دارد، گفت: «تغییر نظام ایران در اظهارات (مایک) پامپئو (وزیر خارجه آمریکا) ذکر نشد اما در برنامه دولت (دونالد) ترامپ تاکید شده است».

یادلین با ادعای اینکه ایران، ضغیف و آسیب‌پذیر شده، افزود: «و این اعتقاد وجود دارد که اعمال تحریم‌ها (بر ایران) می‌تواند باعث تغییر شود».

وی در صفحه شخصی توئیتر خود نیز نوشت که روز گذشته در این اندیشکده درباره سناریوهای احتمالی بعد از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ایران صحبت کرده و بر لزوم در نظر گرفتن احتمالات کمتر امیدوارکننده، مانند شرایطی که ایران دوباره به غنی‌سازی کامل بازگشته و به سمت بمب‌هسته‌ای پیش برود.