روزنامه «دنشنال» چاپ ابوظبی روز سه شنبه نوشت: مهاجم سال های دور بوکا جونیورز و ناپولی، در جام جهانی ۲۰۱۰ هدایت آلبی سلسته را بر عهده داشت؛ جایی که در مرحله یک چهارم با نتیجه ۴ – صفر مغلوب تیم ملی آلمان شد. تاکتیک ها و انتخاب ترکیب مارادونا در آن سال ها مورد انتقاد زیادی قرار گرفت و بسیاری بر این اعتقاد بودند که او قادر نیست بهترین بازی را از استعدادهای آرژانتین بگیرد؛ استعدادهایی نظیر «لیونل مسی» که در جام جهانی آفریقای جنوبی نتوانست حتی یک گل به نام خود ثبت کند.

مارادونا که در ورزشگاه کازان شاهد باخت ۴ – ۳ تیم ملی کشورش مقابل فرانسه و حذف تیم محبوبش از گردونه رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ بود؛ در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا رویای نشستن دوباره روی نیمکت آرژانتین را دارد یا خیر؛ اظهار داشت: بله، و من این کار را مجانی انجام می دهم و در ازای آن هیچ چیزی نمی خواهم.

بازیکنی که در سال ۱۹۸۶ آخرین عنوان قهرمانی جام جهانی را برای آرژانتین به ارمغان آورد از جام جهانی ۲۰۱۰ به بعد، تنها هدایت دو تیم را بر عهده داشته است؛ الوصل و الفجیره امارات.

تجربیاتی که هر دو کوتاه بودند؛ مارادونا ۱۳ ماه در الوصل و ۱۲ ماه در الفجیره ماند و در نهایت با فرجام تلخی هر دو باشگاه را ترک کرد.

مهاجم افسانه ای آرژانتین در پایان تصریح کرد: مردم فکر می کنند من خوشحالم اما قلبم سنگین است؛ به معنای واقعی کلمه احساس خوبی ندارم، چرا که تمام آنچه با تلاش فراوان ساختیم را به راحتی ویران کردیم.