با وجود نارضایتی های کی روش از فدراسیون فوتبال اما او در این سال ها همیشه در پای میز مذاکره حضور داشته و قرارداد خود را با تیم ملی تمدید کرده است. حتی پیش از جام جهانی رسانه ها از مذاکره کی روش و تاج خبر دادند و همان موقع برخی منابع رسمی از فدراسیون فوتبال خبر از توافق با سرمربی پرتغالی تیم ملی می دادند.

با شروع جام جهانی و درخشش شاگردان کی روش مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال؛ شایعات در خصوص ادامه همکاری با این مربی افزایش یافت اما همزمان سایت های خارجی و داخلی اخباری را در خصوص افزایش مشتریان کی روش منتشر کردند و اینکه این مربی از مراکش و مصر گرفته تا بسیاری از کشور های دیگر پیشنهاد همکاری دارد. 

با پایان یافتن جام جهانی برای ایران و حذف تیم ملی کشورمان از این رقابتها، مسئولان فدراسیون فوتبال رسما خبر از تمدید قرارداد با کی روش تا پایان جام ملت های آسیا دادند اما رفتارهای در پیش گرفته شده سرمربی پرتغالی کشورمان در مقابل این خبر، چندان اظهارات مسئولان فدراسیون را تایید نمی کرد. 

کی روش در اولین موضع گیری ها، تمدید قرارداد ۶ ماهه را توهین به خود دانست و به نظر می رسید انتظار او تمدید قرارداد تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ بود. 

در واکنش بعدی، کی روش اظهارات جالبی پس از درگیری با برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس به زبان آورد و اعلام کرد که ایران یا جای او است یا جای برانکو. 

از روز گذشته اخبار بیشتری در خصوص جدایی کی روش از تیم ملی به گوش می رسد و گفته شده این مربی پرتغالی دیگر علاقه ای به ادامه همکاری با تیم ملی ایران ندارد و به دنبال مقصد جدیدی احتمالا در قاره آفریقا است. 

عبدالکاظم طالقانی عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال روز سه شنبه در این باره به ایرنا گفت که کاری به مسایل مطرح شده در رسانه ها ندارد و حتی بهتر است به اینگونه اخبار پرداخته نشود.

وی ادامه داد: با توجه به صحبت های مطرح شده به اعتقاد من قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال تمدید شده و او در ایران می ماند. 

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در خصوص مدت زمان قرارداد جدید کی روش نیز اظهار داشت: این قرارداد تا پایان جام ملت های آسیا تمدید شده است.