عبداللّه رضیان نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۲ تیر) پارلمان، در تذکری شفاهی، گفت: امروز کشور در گذر سخت تاریخی قرار دارد و مردم در معرض امتحان بزرگی هستند. زیرا دشمنان در رأس آن، آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی خبیث با همه توان خود به جنگ ملت ایران آمدند. بهترین ابزار را جنگ اقتصادی دانستند و می‌خواهند مردم را دلسرد کنند، اما ملت ایران همیشه هوشیار و بیدار است.

بیشتر بخوانید:

ارائه گزارش دستگاه‌های نظارتی در نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

وی افزود: هوشیاری تمامی ملت و عدم توجه به جوسازی‌ها و درک شرایط، همچنین توجه مسئولان و درک آنان از شرایط موجود، باید همواره مدنظر باشد، همچنین با رانت در فضای اقتصادی برخورد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه می‌بایست با رعایت تمامی جوانب، امانتداری، خداترسی و همچنین همراهی با ملت و مقام معظم رهبری رو به جلو حرکت کرد، گفت: دستگاه قضایی و دستگاه‌های نظارتی باید بر اجرای عدالت نظارت دقیق داشته باشند؛ در این راستا تشکیل دادگاه‌های ویژه برای برخورد با مفاسد اقتصادی در دستورکار باشد.

رضیان ادامه داد: بحث جایگزینی وزرا و مدیران غیرشفاف و ناکارآمد و همچنین به‌کارگیری مدیریت جهادی و هوشیاری بیشتر مجلس و خروج از فضای انفعالی و دفاع همه‌جانبه از حقوق ملت و تقویت وظیفه نظارتی و نظارت بر هزینه‌کردها و جلوگیری از رانت‌خواری، چه در بخش دولتی و چه در بخش غیردولتی، از ملزومات موفقیت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی به وضعیت بیمارستان رازی قائم‌شهر رسیدگی کند، زیرا مقرر شده بود که در سال گذشته این پروژه به پایان برسد، همچنین وزیر نیرو به وضعیت آب شُرب و برق حوزه انتخابیه‌ام توجه کند. با توجه به آب و هوای استان مازندران این استان باید درباره هزینه‌های برق، مانند استان‌های گرمسیری محسوب شود.