آلن برسه روز سه شنبه در همایش اقتصادی که با حضور رئیسان جمهوری ایران و سوئیس و فعالان تجاری دو کشور در برن برگزار شد افزود: تمدن ایران و سطح بالای فرهنگ ایرانیان مهمترین تضمین برای روابط خوب دو کشور در همه زمینه ها است.

وی ادامه داد: سوئیس خواهان ادامه مبادلات مالی با ایران بوده و تشکیل اولین کمیته نشست مشترک اقتصادی دو کشور گامی در این راستا است.

رئیس جمهوری سوئیس اظهارداشت: ارتباط علمی و فنی دو کشور باید مستقیم باشد و درباره حمل و نقل، بهداشت و همکاریهای علمی اسناد جدیدی با هم امضا می کنیم.

برسه افزود: روابط دوکشور همواره در برابر طوفانها نیز مستحکم مانده و خواهد ماند واز همکاری بخش خصوصی دو کشور حمایت می کنیم.

حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته به دعوت رسمی روسای جمهور سوئیس و اتریش، نخستین سفر اروپایی خود پس از خروج آمریکا از برجام را آغاز کرد. مقصد نخست روحانی، برن بود. 

روحانی درحالی عصر دوشنبه وارد سوئیس شد که استقبال رسمی &#۳۹;الن برسه&#۳۹; رئیس جمهوری این کشور در فرودگاه بین المللی زوریخ از او، حمایت تمام قد اروپا از ایران را به رخ جهان کشید. 

رییس جمهوری ایران شامگاه دوشنبه به وقت محلی، در دیدار ایرانیان مقیم سوئیس، با بیان اینکه ایرانیان خارج از کشور، نماد فرهیختگی و اخلاق ایرانی هستند، فعالیت های ارزنده و تاثیر بالای ایرانیان در خارج از کشور را موجب افتخار دانست و اظهارداشت: اگر از هم فاصله بگیریم، دشمن بیشتر توطئه می کند و وظیفه همه ما، تلاش برای توسعه و رفاه بیشتر ملت است.