سایت تایمز آفریقای جنوبی در گزارشی با مرور اتفاقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، به خبر اخیر خبرگزاری رویترز انگلیس مبنی بر قطعی نبودن تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران اشاره داشته و با معرفی آن به‌عنوان یکی از شوک‌های جام بیست‌و‌یکم مدعی شده است که هنوز احتمال دارد این مرد پرتغالی هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی را برعهده بگیرد.

رویترز روز گذشته (دوشنبه) به نقل از یک منبع نزدیک به کی‌روش نوشت که سرمربی سابق رئال مادرید فاصله زیادی تا توافق با فدراسیون فوتبال ایران دارد.

اکنون نشریه تایمز آفریقای جنوبی از این موضوع به‌عنوان نشانه‌ای برای محتمل بودن جدایی کی‌روش از ایران یاد کرده و نوشته است: «به دنبال گمانه‌زنی‌های مکرری که درباره آینده استوارت باکستر و احتمال پایان کار او به‌عنوان سرمربی بافانا بافانا برای بازگشت به فوتبال باشگاهی صورت گرفته، اکنون از ایران اخباری منتشر شده است که می‌‌تواند توجه فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی را جلب کند و آن قطعی نبودن توافق کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران است».

تایمز در ادامه خاطر نشان کرده است: «کی‌روش اغلب اوقات با فدراسیون فوتبال ایران اختلافاتی داشته و این در حالی است که او به‌عنوان گزینه محبوب دنی جردن، رئیس فدراسیون آفریقای جنوبی برای هدایت تیم ملی شناخته می‌شود به خصوص که او خاطر تجربه هدایت این تیم را هم دارد».