ششمین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 بین تیم‌های بلژیک و ژاپن در حال برگزاری است و گزارش کامل این بازی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

یک

                    بلژیک                 

     2    

                          ژاپن                      

  ورزشگاه: رستوف آرنا

 

               اطلاعات بازی

               ▼ ▲ ⚽️ █

 داور: مالانگ دیدهیو (سنگال)

 

 ساعت شروع بازی: 22:30

 ترکیب تیم ملی بلژیک

 ترکیب تیم ملی ژاپن

1

 تیبو کورتوا ۱  ایجی کاواشیما

2

 توبی آلدروایرلد

22

 مایا یوشیدا

4

 ونسان کمپانی

2

 جن شوجی
۵   یان فرتونگن

19

 هیروکی ساکای
۷  کوین دی بروین

5

 یوتو ناگاتومو
۶  اکل ویتسل

17

 ماکوتو هاسبه

15

 توماس مونیه ۷  گاکو شیبازاکی (█ ۴۰)

 11

 یانیک کاراسکو

8

 جنگی هاراگوچی

14

 دریس مرتنس

14

 تاکاشی اینوی
۱۰   ادن هازارد

10

 شینجی کاگاوا 

9

  روملو لوکاکو  ۱۵  یویا اوساکو 

 سرمربی: روبرتو مارتینز

 سرمربی: آکیرا نیشینو

     22     

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

دقایق حساس، حواشی و گزارش بازی در ادامه می‌آید:

دقیقه 64: شوت بغل پای مونیه روی پاس در عرض هازارد، از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 62: ارسال مرتنس از سمت راست زمین و ضربه سر لوکاکو از تیرک اول به شکل خطرناکی از کنار دروازه ژاپن به بیرون رفت.

بلژیک صفر - ژاپن 2 / تاکاشی اینوی​ (52): روی دفع ناقص کمپانی توپ به کاگاوا رسید و این بازیکن هم با پاس رو به عقب  تاکاشی اینوی​ را صاحب توپ کرد و او هم با حرکت در عرض و شوت فنی تماشایی از پشت محوطه جریمه توپ را به گوشه دروازه فرستاد  تا ژاپن در کمال ناباوری با 2 گل از بلژیک پیش بیافتد.

ژاپن--1

دقیقه 49: یک دقیقه بعد از گل ژاپن، ادن هازارد فرصت این را داشت تا بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه بغل پای او در شرایطی که کاواشیما نظاره گر توپ بود، به تیرک دروازه برخورد کرد.

بلژیک صفر - ژاپن یک / گنکی هاراگوچی​ (48):ژاپن در عین شگفتی به گل اول مسابقه رسید.توپ ربایی بازیکنان ژاپن با ضد حمله ای سریع همراه شد و  پاس استثنایی شیبازاکی از میانه زمین با اشتباه فرتونگن در موقعیت تک به تک به هاراگوچی رسید تا این بازیکن با ضربه ای دقیق دروازه بلژیک را باز کند.

دقیقه 45: اشتباه عجیب کورتوا چیزی نمانده بود کار دست بلژیک بدهد. شوت ناگاتومو در شرایطی که به نظر می رسید به راحتی در اختیار کورتوا قرار بگیرد از بین پاهای او عبور کرد و در شرایطی که توپ آرام آرام به خط دروازه نزدیک می شد، توسط خود او مهار شد.

دقیقه 31: همکاری خوب کاگاوا  و ناگاتومو در سمت چپ ژاپن را صاحب موقعیت گلزنی کرد اما توپی که ناگاتومو به روی دروازه فرستاد با ضربه سر اوساکو همراه شد اما توپ به راحتی در دستان کورتوا قرار گرفت.

دقیقه 28: کمپانی می توانست سانتر دقیق دبروین را به گل تبدیل کند اما ضربه او عرض دروازه را طی کرد تا بازی همچنان با تساوی بدون گل در جریان باشد.

دقیقه 27: اینبار نوبت هازارد بود که شانس خودش را امتحان کند و در شرایطی که داخل محوطه جریمه بازیکن ژاپن را پیش رو داشت ضربه ای ناگهانی را به سمت دروازه زد که کاواشیما توپ را برگشت داد.

دقیقه 26: پاس ویتسل در سمت راست نصیب مرتنس شد و او هم با پای راست سانتری دقیق را به روی دروازه ژاپن ارسال کرد اما لوکاکو در چند قدمی دروازه نتوانست ضربه مناسب را بزندتا توپ در اختیار کاواشیما قرار بگیرد.

بلژیک-ژاپن-1.jpg-2

دقیقه 02: در همین ابتدای کار کاگاوا فرصت این را داشت تا دروازه بلژیک را تهدید کند اما شوت پای چپ او داخل چارچوب نبود.