در ادامه مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و در اولین بازی روز دوشنبه، تیم های برزیل و مکزیک در شهر سامارا به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با برتری ۲-۰ برزیلی ها خاتمه یافت.

برزیل تحت تاثیر حذف بزرگانی نظیر آرژانتین،پرتغال و اسپانیا بازی را محتاطانه آغاز کرد و زیاد به آب و آتش نزد. مکزیک هم که تاکتیک دفاع و ضد حمله را در دستور کارش قرار داده بود، در نیمه اول به خوبی توانست از دروازه اش محافظت کند و معدود ضربات برزیلی ها هم با واکنش های به موقع اوچوا راه به جایی نبرد.

نیمه دوم اما با برتری سلسائو آغاز شد و شاگردان تیته توانستند در دقیقه ۵۱ به گل برتری برسند. نیمار با حرکتی زیبا دفاع مکزیک را به هم ریخت و در ادامه توپ را به ویلیان رساند و این هافبک سیاه پوست با پاسی عالی یک بار دیگر توپ را به نیمار رساند تا شماره ۱۰ زردپوشان دروازه خالی را به راحتی باز کند.

در ادامه برزیل توانست بازی را به خوبی اداره کند و مکزیک که در دقایق پایانی بی محابا جلو کشیده بود، در دقیقه ۸۹ اسیر ضد حمله برق آسای برزیلی ها شد و روبرتو فرمینیو توانست روی پاس نیمار اختلاف را به دو گل برساند تا پر افتخار ترین تیم جهان با عبور از سد مکزیک، در انتظار برنده دیدار بلژیک و ژاپن در یک چهارم نهایی باشد.