در معاملات امروز ۹۵۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲ هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال در ۶۵ هزار و ۶۴۶ نوبت دادوستد شد.

بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۳۷۷ واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۶۴ واحد بالا رفت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز ۴۶ واحد رشد کرد؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.

همچنین شاخص آزاد شناور یک هزار و ۴۵۰ واحد افزایش یافت؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.

شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) یک هزار هزار و ۴۳ واحد و شاخص بازار دوم بورس نیز یک هزار و ۸۲۲ واحد رشد کرد.

** فلزی ها و پتروشیمی ها در صدر جذابیت

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه ۱۲۴ میلیون سهم به ارزش ۴۷۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

گروه شیمیایی به ارزش ۳۶۲ میلیارد ریال و کانی های فلزی به ارزش یک ۳۰۴ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در رده چهارم معاملات امروز، گروه خودرو با دادوستدی به ارزش ۱۶۶ میلیارد ریال قرار گرفت. گروه چند رشته ای صنعتی نیز با معاملاتی به ارزش ۱۰۶ میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.

در معاملات امروز، نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، فارس (هلدینگ خلیج فارس)، فملی (ملی صنایع مس)، کچاد (صنعتی و معدنی چادرملو) با بیشترین تاثیر مثبت، شاخص را بالا کشیدند.

** در جا زدن فرابورس

شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز بیش از یک واحد رشد کرد و در ارتفاع بالاتر از یک هزار و ۲۳۰ واحدی قرار گرفت. در بازار فرابورس، بیش از ۶۶۴ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از ۲ هزار و ۸۸۴ میلیارد ریال خرید و فروش شد.

در معاملات امروز، نمادهای دی (بانک دی) بیشترین تاثیر منفی و زاگرس (پتروشیمی زاگرس) بیشترین تاثیر مثبت را بر جای گذاشتند.