او نوشت: «جناب آقای روحانی برای شما نه، اما برای من شرم‌آور است چون خیلی‌ها که امروز برایشان بدون درنگ خواهان سرکوب و مجازات زندان و اعدام شدید، همان‌هایی هستند که ۲۹ اردیبهشت پارسال صادقانه و با هزاران امید پای صندوق رأی رفته و به حضرتعالی رأی دادند.»

توئیت استاد ما را هم نگران کرد که واقعاً روحانی چنین سخنانی به زبان آورده و خواستار اعدام و زندان شده است؟ متن سخنرانی رئیس جمهوری را زیر و رو کردیم و چیزی حتی نزدیک به نگرانی دکتر زیباکلام نیافتیم. گفتیم شاید رئیس جمهوری در همایش قوه قضائیه مطلبی بیان کرده که استاد را مشوش ساخته است.

در آن متن هم چیزی جز این نکات خطاب به مسئولان قضایی نیافتیم که «شما قضات و دادستان‌های محترم کشور پاسداران جامعه سالم هستید و باید کاری کنید که هیچ مجرمی احساس امنیت نکند و از سوی دیگر هیچ انسانی نیز حتی زمانی که به عنوان متهم در دادگاه حضور دارد، پیش از اثبات جرم نباید احساس ناامنی کند... اگر مردم ببینند که فضای کسب و کار فضای سالمی است و به هر تخلفی فوراً رسیدگی می‌شود، امنیت در این فضا ارتقا می‌یابد.»

انتقادهای استاد صریح‌اللهجه به سخنان روحانی را کاری نداریم و چه بسا با بخشی از آن هم همراهی کنیم اما این کجا و ادعای صدور حکم زندان و اعدام کجا؟ البته در روزهای اخیر برخی دیگر از مسئولان بیانی شبیه به آنچه زیباکلام گفته‌اند، داشتند و یک روزنامه مخالف دولت هم در تیتر یک خود خواستار اعدام و مصادره اموال شده بود که قاعدتاً آنها را نمی‌توان به پای دولت و رئیس آن گذاشت.