فرناندو هیرو بعد از حذف تیمش از جام جهانی گفت: ما هرچه در توان داشتیم رو کردیم. در گروه سختی قرار گرفتیم و با توجه به اتفاقاتی هم که افتاد به عنوان تیم اول صعود کردیم. می‌دانستیم که اگر بازی در ۹۰ دقیقه تمام نشود کارمان سخت می‌شود. با این حال در روزی که تمام تلاش‌مان را نشان دادیم این اتفاق رخ داد و ما حذف شدیم.

هیرو درباره بحث رفتنش از تیم ملی گفت: این مساله اصلا برای من اهمیت ندارد. من از ناراحتی هواداران ناراحتم و به فکر بازیکنان جوان اسپانیا هستم. مهم نیست من مربی باشم یا نه درباره این مساله تصمیم گرفته خواهد شد. افتخار می‌کنم که مدتی در کنار این بازیکنان بودم. نمی‌شود ۱۲۰ دقیقه فوتبال تهاجمی بازی کرد. ما در این مسابقه حساب شده بازی کردیم. من فکر نمی‌کنم نسل جدید بازیکنان اسپانیا نسبت به قبل افت کرده باشند. جام جهانی بسیار پیچیده است و هیچ بازی آسانی وجود ندارد.

سرمربی اسپانیا در پایان در پاسخ به این سوال که چرا اینیستا روی نیمکت قرار داشت گفت: من درباره بازیکن خاص صحبت نخواهم کرد. آندرس برای همه ما یک الگو است و یک بازیکن حرفه‌ای. این تصمیم، تصمیم من بود که او را روی نیمکت قرار دهم.