محسن کوهکن گفت : طرح عدم کفایت رئیس جمهور در مجلس مطرح نشده و هیچ امضایی در این خصوص جمع آوری نشده است ؛ آنچه که مطرح شده این است که افرادی قصد دارند چنین کاری را در مجلس انجام دهند . در جلسه امروز نیز چنین طرحی از سوی نمایندگان مطرح نشد و هیچ امضایی در این خصوص جمع آوری نشد.

وی افزود :استنباط امروز بنده این بود افرادی که در خصوص عدم کفایت رئیس جمهور صحبت کرده اند وابسته به هر سلیقه سیاسی که بوده اند  تشخیص خود را مطرح کرده اند و هیچ کار فراکسیونی چه از طرق فراکسیون امید، فراکسیون ولایی و چه از فراکسیون مستقلین در ارتباط با این مسئله در مجلس صورت نگرفته است.

نماینده مردم لنجان ادامه داد : بنده جزو امضاکنندگان سوال از رئیس جمهور بودم و امضای خود را نیز پس نگرفتم ولی در شرایط فعلی به نفع مردم است که سه قوه به صورت منسجم و متحد پای رفع اشکالات و ایرادات موجود باشند.

کوهکن تصریح کرد : یقیناً دولت خالی از اشکال نیست که یک  ایراد را می توان با ترمیم کابینه انجام دهند و از افراد تازه نفس تر و با انگبزه تر استفاده کنند ؛ مجلس و دستگاه قضایی نیز با نظارت ومساعدت کمک کنند تا امور بر اساس تدبیر و مردم محوری پیش رود.

وی تصریح کرد : برای اولین بار شورایی متشکل از تعدادی از افراد در سه قوه تشکیل شده و این شورا از حمایت مقام معظم رهبری برخوردار است و حمایت های ایشان بهانه ای برای هیچ یک از طرفین این شورا باقی نمی ماند. کسانی که عامل افزایش بی رویه قیمت ارز بوده اند کار آنها مصداق اخلال در نظم اقتصادی است و همگی باید در شناسایی این افراد همکاری کنند و آنها پس از بررسی و محاکمه به اشد مجازات برسند.

این نماینده مجلس گفت : جامع ترین و کاملترین نقطه نظرات را پیرامون پیوستن به کنوانسیون های بین المللی و خارجی فرمایش مقام معظم رهبری در دیداری که با نمایندگان مجلس داشتند، ایشان مطرح کردند.

کوهکن ادامه داد : نکته اول این بود که بسیار هوشمندانه این مسئله مطرح شد و تمام هوشیاری مجلس و دولت را می طلبد که بدانید این کنوانسیون ها به دست دشمنان ما تهیه می شود.

وی افزود : آن مواردی را که تشخیص می دهیم درست است در  قوانین داخلی کشور استفاده کنیم، قانون مبارزه با پولشویی را ما قبلا تصویب کرده بودیم و فقط  اموال ناشی از پولشویی مصادره می شد. در قانونی که دو هفته پیش اصلاح شد علاوه بر مصادر اموال مجازات هم پیش بینی شده که این امر باعث شده غربی ها بهانه ای برای نبود قانون مبارزه با پولشویی و تروریسم در ایران نداشته باشند.

نماینده مردم لنجان با اشاره  به تمدید  مهلت پیوستن ایران به FATF گفت : نمایندگان مجلس آن چرا به صلاح کشور باشد با مراعات همه مصالح بررسی می کنند و به هیچ عنوان سر مسئله انقلاب و ارزش های انقلاب با هیچ کس معامله نمی کنیم و با ارزش های انقلاب پیمان خون داریم.

کوهکن در پیایان افزود :قرار است اروپا در روز های آینده بسته پپیشنهادی خود را ارائه کند . تا این لحظه کشور های اروپایی درخواست کرده اند که برجام بعنوان یک توافق چند جانبه بماند وماندن یا دفن برجام بستگی به محتوای بسته پیشنهادی اروپا دارد.اگر بسته پیشنهادی شرایط حداقلی برای پایبندی اروپا به برجام را نداشته باشد طبیعی است که باید برای دفن برجام اقدامات مقدماتی انجام شود.