شروع تظاهرات سراسری در آمریکا علیه سیاست مهاجرت ستیزانه ترامپ+تصاویر

تظاهرات کنندگان علیه سیاست‌های مهاجرتی ترامپ در سراسر آمریکا اعتراض خود را شروع کرده اند و رسانه ها از آغاز راهپیمایی در شهر آتلانتا مرکز ایالت جورجیا خبر می‌دهند.

در واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا نیز تظاهرات علیه سیاست ترامپ برگزار شده است. کاربران فضای مجازی نیز با هشتگ خانواده‌ها به هم تعلق دارند علیه سیاست مهاجرت ستیزانه ترامپ اعتراض کرده اند.

در شهر سنت لوئیس ایالت میزوری نیز صدها نفر در میدان لافایت تجمع کرده اند و در حال تظاهرات علیه سیاست ضدانسانی ترامپ هستند.

پیش از این رسانه‌های آمریکایی اعلام کرده بودند قرار است 600 تظاهرات جداگانه در شهرهای مختلف ایالت‌های آمریکا برگزار شود.

از آغاز اجرای سیاست های دولت ترامپ در ماه می علیه مهاجران خارجی موسوم به "عدم مدارا و تحمل"، بیش از 2300 کودک از خانواده های خود جدا شده اند.

در پی تشدید مخالفت‌های داخلی و خارجی با سیاست‌های مهاجرتی ترامپ، وی هفته گذشته مجبور شد تا سیاست جداکردن کودکان مهاجر از والدین شان را لغو کند. ولی ترامپ دستور ‌داده است تا خانواده های مهاجرانی که به طور غیرقانونی از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا شده اند، در مراکز بازداشت و نگهداری، تحت نظر باشند.

دستور اجرایی ترامپ با هدف مقابله با مهاجران غیرقانونی است که از مرز جنوبی وارد آمریکا شده اند.