در معاملات امروز یک میلیارد و ۱۹۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲ هزار و ۹۰۱ میلیارد ریال در ۷۶ هزار و ۹۴۴ نوبت دادوستد شد.

بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۶۲ واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۴۳ واحد بالا رفت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز ۳۱ واحد رشد کرد؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.

همچنین شاخص آزاد شناور ۴۲ واحد افزایش یافت؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.

شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) ۲ واحد و شاخص بازار دوم بورس نیز یک هزار و ۱۸۲ واحد رشد کرد.

** جذابیت فلزات اساسی

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه ۱۸۹ میلیون سهم به ارزش ۷۰۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

گروه شیمیایی به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال و کانی های فلزی به ارزش ۲۸۶ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در رده چهارم معاملات امروز، گروه خودرو با دادوستدی به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال قرار گرفت. گروه فراورده های نفتی نیز با معاملاتی به ارزش ۱۱۶ میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.

در معاملات امروز، نمادهای فارس (هلدینگ خلیج فارس)، تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین) و شبهرن (نفت بهران) بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فملی (ملی صنایع مس) و مبین (پتروشیمی مبین) بیشترین تاثیر مثبت را بر جای گذاشتند.

** عقبگرد فرابورس

شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز بیش از ۲ واحد افت کرد و بالاتر از یک هزار و ۲۶۷ واحدی قرار گرفت. 

در بازار فرابورس، بیش از ۵۲۹ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از ۲ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال خرید و فروش شد.

در معاملات امروز، نمادهای ذوب (ذوب آهن) و مارون (پتروشیمی مارون) بیشترین تاثیر مثبت را داشتند، در مقابل میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) و زاگرس (پتروشیمی زاگرس) بیشترین فشار منفی را وارد کردند.