شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز افزود: دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا در هلسینکی و پس از اجلاس سران ناتو در بروکسل برگزار خواهد شد.

در این گزارش به نقل از ترامپ گفته شد که رئیس جمهوری آمریکا پس از شرکت در اجلاس ناتو عازم هلسینکی خواهد شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی ار.ب.کا روسیه، اجلاس ناتو روزهای ۱۱ و ۱۲ ماه جولای (۲۰ و ۲۱ تیر ماه) در بروکسل برگزار خواهد شد. 

بر این اساس ، ترامپ با پوتین درباره اوضاع اوکراین و سوریه به عنوان دو موضوع مهم گفت وگو خواهند کرد. 

جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در مسکو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد و ملاقات و گفت وگوی سران روسیه و آمریکا در دستور کار این دیدار قرار داشت.

یوری اوشاکوف دستیار امور بین المللی پوتین پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که دو طرف در خصوص محل و مکان دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا توافق کردند.

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه در دیدار با بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، با اشاره به روابط پرتنش مسکو و واشنگتن عوامل داخلی در آمریکا را مسئول بروز این وضعیت در روابط دو کشور خواند. 

وی افزود: امیدوارم امروز بتوانیم درباره اقداماتی که روابط دو کشور را بر اساس احترام به منافع متقابل و اصل برابری ترمیم کند، گفت وگو کنیم. 

به گزارش رسانه ها، مکان و زمان دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا امروز بطور رسمی اعلام خواهد شد. 

روسای جمهوری روسیه و آمریکا در ماه نوامبر سال گذشته در حاشیه اجلاس سران اتحادیه اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام در ویتنام دیداری کوتاه داشتند. 

روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن از سال ۲۰۱۴ و در رابطه با مساله اوکراین چندین بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد مسکو وضع کرده است.