به دنبال تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸، کارلوس کی روش، سرمربی ایران با روزنامه پابلیکوی پرتغال گفت و گویی داشت که در آن به رفتار کریستیانو رونالدو و کوارشما انتقاد کرده بود و توسط کوارشما هم پاسخش را دریافت کرد.

کی روش در بخشی از این مصاحبه انتقاد تندی به رونالدو داشت که توسط خود او روزی به منچستریونایتد پیوست و اکنون پنج توپ طلا در کارنامه حرفه‌ای دارد:" برخی از افرادی که سعی کردند زندگی شخصی و حرفه ای من را از بین ببرند، اکنون در معرض مجازات های زندان، زندانی شدن یا قرار گرفتن در معرض آن هستند."(رونالدو تابستان گذشته با ۱۵ میلیون یورو فرار مالیاتی توسط دادستانی مادرید به دو سال حبس محکوم شده بود.)

البته اختلاف رونالدو با کی روش زمانی آغاز شد که پس از کناره گیری پرتغال از جام جهانی ۲۰۱۰ رونالدو در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر دلیل حذف آنها گفته بود:"من نمی‌دانم این را باید از کی روش بپرسید." سرمربی باتجربه هم از آن زمان مسی را در انتخاب بهترین بازیکن سال در نظر می‌گیرد.

کوارشما درباره برخورد کی روش با بازیکنان پرتغالی در دیدار برابر ایران نوشت:"من به قضاوت شدن در زندگی‌ام عادت دارم، شاید این موضوع من را قوی‌تر کرده باشد یا من را انسان بهتری کرده باشد. پاسخ من به این قضاوت‌ها تلاش بیشتر برای رسیدن به جایگاه مورد نظرم است. می‌دانم از کجا آمده‌ام و برای رسیدن به جایی که می‌خواهم، چه بر سر من گذشته است. نمی‌خواهم به تنهایی گام بردارم و می‌خواهم با تیم حرکت کنم و جزوی از آنها باشم. اکنون می‌خواهیم برای تیم‌ ‌ملی بازی کنیم و از آن حمایت کنیم. تمرکزمان روی شکست اروگوئه است."