بر اساس این گزارش ، در دور جدید تحریم ها، درآمدهای ارزی ایران به احتمال زیاد کاهش خواهد یافت. نگرانی مردم از کاهش ارزش پول ملی، سبب شده که آنها برای تبدیل پول ملی به ارز خارجی هجوم آورند.

رویترز همچنین به بازتاب سخنان «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران پرداخت و نوشت؛ وی به مردم کشورش وعده داد که دولت قادر است فشار اقتصادی حاصل از تحریم های جدید آمریکا را مهار کند.

روحانی در دفاع از عملکرد اقتصادی خود گفت که درآمد دولت در ماه های اخیر تحت تاثیر قرار نگرفته و سقوط ارزش ریال، نتیجه تبلیغات رسانه های بیگانه بوده است.

وی در سخنانی که از تلویزیون ایران پخش شد، افزود: حتی در بدترین شرایط، قول می دهم که نیازمندی های اولیه مردم تامین خواهد شد. ما به اندازه کافی شکر، گندم و روغن داریم و همچنین ارز خارجی برای تزریق به بازار به اندازه کافی وجود دارد.

رویترز نوشت: واشنگتن قرار است اعمال مجازات های اقتصادی بر تهران را در ماه های آتی آغاز کند و این احتمال وجود دارد که درآمدهای ارزی ایران از قبل صادرات نفت، کاهش یابد.

دولت ایران در حال اجرای برنامه های جدیدی برای کنترل افزایش قیمت هاست که شامل جلوگیری از واردات بیش از یکهزار و ۳۰۰ کالای تولیدی می شود تا بدین نحو اقتصاد کشور برای مقاومت در برابر تحریم های آمریکا آماده شود.

روحانی که برای تغییر تیم اقتصادی اش تحت فشار است، گفت که تحریم های جدید آمریکا، بخشی از جنگ روانی، اقتصادی و سیاسی است و واشنگتن برای اقدام های خود، بهای سنگینی خواهد پرداخت.

وی خروج آمریکا از برجام را بدترین تصمیم خواند و یادآور شد که این تصمیم به وجهه جهانی واشنگتن لطمه می زند.