«برانکو ایوانکوویچ» در جریان تمرین امروز (چهارشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس، اظهار داشت: روز شنبه راهی کرواسی می شویم و اردویی ۲ هفته ای را در این کشور خواهیم داشت و چهار بازی تدارکاتی نیز برگزار می کنیم.

وی افزود: کمپ کرواسی برایم خوش یمن بوده است و می خواهیم امسال نیز پس از حضور در این کمپ با پرسپولیس به قهرمانی برسم.

برانکو با بیان اینکه بازیکنانش تمرینات سختی را در روزهای اخیر برگزار کرده اند، گفت: کمال کامیابی نیا و شجاع خلیل زاده به دلیل مصدومیت جزئی در تمرین حضور ندارند که از این مساله ناراحتم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه حضور تیمش در اردوی کرواسی برای رهایی از فضای نامناسب ایجاد شده بر علیه سرخپوشان است، پاسخ داد: فضای منفی وجود ندارد و شاید منظور دوستان خبرنگاران، گرانی دلار باشد.

وی در مورد صحبت های اخیر «کی روش» که او را مورد انتقاداتی عجیبی قرار داده بود، گفت: منظور شما «استنلی کی روش» بازیکن فصل گذشته ذوب آهن است که در دیدار برابر ما گلزنی کرد؟!؛ باید بگویم که با هیچکس مشکل ندارم و نمی دانم چرا سرمربی تیم ملی این صحبت ها را مطرح کرده است.

سرمربی اهل کرواسی در ادامه گفت: او مربی قهرمانی است که تاکنون در کارنامه خود هیچگونه قهرمانی نداشته است. بیش از این وقت ندارم در این مورد حرف بزنم.

وی افزود: مثل اینکه سرمربی تیم ملی می خواهد مرا از پرسپولیس بیرون کند که باید در این راستا ابتدا با مدیرعامل پرسپولیس رایزنی داشته باشد.

برانکو در خصوص اینکه دو دستگی ایجاد شده بین تیم ملی و پرسپولیس به ضرر فوتبال ایران نیست؟ گفت: بهتر است کی روش در این مورد حرف بزند چون من مشکلی با کسی ندارم.

سرمربی پرسپولیس، گفت: وقتی کی روش در مورد عملکردم در پرسپولیس صحبت می کند، به نحوه تربیت و رفتار او برمی گردد. نمی دانم مسائل «ایفمارک» (مرکز پزشکی فوتبال ایران) چه ربطی به من دارد. چرا که یک سال است به این مرکز نرفته ام. نمی دانم اجازه ندارم در ایران دوستی داشته باشم. به آقا می گویم که به داشتن دوستی چون «هومن افاضلی» افتخار می کنم، چرا که او مربی خوب و فرد باشخصیتی است.

برانکو در مورد اینکه کی روش او را دلال خوانده است، اظهار داشت: در مورد نظرات او نمی توانم حرفی داشته باشم. معتقدم بازیکنان خارجی می توانند به تیم کمک کنند.

وی افزود: بهتر است دوستان در مورد دعوت شدن و حضور «اشکان دژاگه» در جام جهانی صحبت کنند که بیش از یکسال است دوران مصدومیت را سپری می کند و اصلا باشگاهی ندارد.

سرمربی سابق دیناموزاگرب کرواسی در خصوص اینکه کی روش مدعی شده است او «رامین رضائیان» و «مهدی طارمی» را از پرسپولیس فراری داد؟ گفت: بازیکنان به پرسپولیس می آیند و می روند و این تیم است که باقی می ماند.

برانکو درباره درخشش «وحید امیری» در جام جهانی، عنوان کرد: دوست داریم او در تیم بماند، اما قراردادش به اتمام رسیده و اگر بخواهد برود، کاری از دست ما بر نمی آید.