محمدعلی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس، بیانیه نمایندگان در قدردانی از بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه را در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه‌) به شرح زیر قرائت کرد:

«ز نیرو بود مرد را راستی، ز سستی کژی زاید و کاستی

مردان مرد ایران زمین حاضر در جام جهانی روسیه

میلیون‌ها فوتبال دوست جهان نظاره‌گر غیرت و غرور شما مردان در بازی‌های جوانمردانه با بزرگان فوتبال دنیا بودند. صحنه‌های هنرمندانه هر یک از شما قهرمانان ایران زمین در رویارویی با بهترین‌های فوتبال جهان در خاطره فوتبال دنیا خواهد ماند.

دوربین‌های جهان یک بار دیگر جسارت و شهامت ایرانیان را در ایران دوستی به تصویر کشیدند. وطن یعنی گذشته، حال، فردا، تمام سهم یک ملت به دنیا، وطن یعنی چه آباد و چه ویران، وطن یعنی همین جا، یعنی ایران.

این توفیق که صدها دل ایرانی را به همراه داشت جز در سایه هدایت درست، وحدت و یکپارچگی دینی و از خودگذشتگی دست یافتنی نبود. خدا را شاکریم که خوش درخشیدید و موجب شادی قلب میلیون‌ها ایرانی شدید.

ما نمایندگان ملت بر خود لازم می‌دانیم ضمن شادباش، مراتب تشکر و تقدیر مردم شریف ایران از تک تک کاروان فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ را اعلام نماییم.

فرزندان ایران عزیز، بی‌شک درخشش بی‌نظیر شما قابل اندازه‌گیری نیست اما از دولتمردان می‌خواهیم که به منظور تقویت روحیه خودباوری تلاش شما عزیزان را قدر بدانند و ارج بگذارند.»