کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در صحبت‌هایی اظهار داشت: بسیار خوشحالم، بعد از بازی دیشب راحت خوابیدیم، چون افتخار کسب کردیم و کاری کردیم که هواداران به این تیم افتخار کنند.

وی ادامه داد: مطمئناً از این به بعد باید اجازه دهم بازیکنان صحبت کنند همانطور که دیروز پژمان به من گفت: اجازه بده از این پس بازیکنان در زمین صحبت کنند. چون آن‌ها مستحق این احترام هستند. قهرمانان واقعی ما بازیکنان هستند با عملکرد فوق‌العاده‌ای که دیروز به نمایش گذاشتند.

سرمربی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: اصولاً مربی نیستم که باخت را دوست داشته باشم از حذف و باخت ناراحت می‌شوم و از درون درد می‌گیرم، اما حالا زمان آن است که چشم در چشم و به صورت مستقیم با افرادی صحبت کنم که به آماده‌سازی نهایی تیم ملی لطمه زده‌اند که می‌توانست تغییر نهایی و تأثیرگذاری نهایی را ایجاد کند الان زمان آن است که با این افراد صحبت کنم.

کی‌روش افزود: الان مستقیم صحبت می‌کنم چشم در چشم با افرادی که به تیم ملی لطمه زدند. مشکلاتی که با لغو شدن اردوی ما در دوبی آغاز شد و برنامه آماده‌سازی ما لطمه خورد. به برانکو و افرادی که از او حمایت کردند مستقیم می‌گویم که به تیم ما لطمه زدند بعد از آن اتفاقات دیگر هیچ چیز در تیم ملی مانند قبل نشد. اختلافاتی بین اعضای کادر به وجود آوردند که دیگر اوضاع را مانند قبل نکرد.

وی ادامه داد: با لطماتی که برانکو زد و با سم‌هایی که پرفسور به تیم من تزریق کرد تیم ما لطمه خورد. ما کاملاً آن‌ها را می‌شناسیم، اما فراموش کردند در یک سال گذشته طبق برنامه‌ای که داشتیم، کمال، روزبه، حسینی، امیری و بیرانوند در هفته به مدت یک روز و یک روز و نیم در اختیار تیم ملی بودند، اما فراموش کردند رامین و مهدی با چه کیفتی در تیم ملی بازی کردند بازیکنانی که شما آن‌ها را از پرسپولیس فراری دادید. تحسین شما از بازیکنان داخلی می‌دانم برای چیست، چون می‌خواهید در تیم من اختلاف افکنی کنید و با این سم به تیم ملی لطمه بزنید.

سرمربی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: وقتی فراموش کردید از طارمی و رضاییان تحسین کنید نه تنها این بازیکنان را دست کم گرفتید بلکه به تیم ملی توهین کردید. آقای برانکو شما دنبال این بودید که ساختمان پک را به دست آورید شما و دوستان شما دنبال این بودید. شما شخصی بودید که به برنامه آماده‌سازی تیم ملی لطمه زدید به همین دلیل رئیس فدراسیون به من گفت: اگر بخواهیم این برنامه را پیاده کنیم افرادی به ما سنگ خواهند زد.

کی‌روش گفت: آقای پروفسور وقتی شما درباره بازیکنان لیگ صحبت می‌کنید باید یادآوری کنیم که چه کسی این بازیکنان را به باشگاه آورد و در تیم ملی پرورش داد. مردم ایران یادشان است که شما بازیکنان اوکراینی را آوردید و هزاران دلار خرج آن‌ها کردید شما و دوستان شما در پشت صحنه برنامه تیم ملی را بایکوت کردید. شما قدرت دارید، چون صورت خود را پشت باشگاه پرسپولیس پنهان کردید به همین خاطر است که شاید این کشور برای من و شما کوچک شده باشد.

وی افزود: می‌گویم که امروز اعضای خانواده من در تیم ملی نیستند هیچ وقت برادرم را در کنار خودم نیاوردم و هیچ زمان پسرم با من کار نمی‌کند و هیچ‌وقت داخل تجارت با فدراسیون نبودم. برعکس اگر کسی بدهکار باشد این فدراسیون است که به من بدهکار است چرا که از جیب خودم برای تیم ملی هزینه کرده‌ام در آن زمان وقتی که برانکو بازیکنان اوکراینی را آورد که حتی یک دقیقه هم بازی نکردند من از جیب خودم برای ساختمان پک هزینه کردم. من فقط حقایق را بازگو می‌کنم به خاطر اینکه در چهار سال گذشته باید سکوت می‌کردم.