برانکو ایووانکوویچ در حاشیه بازی دوستانه پرسپولیس با پرسپولیس قائم‌شهر که به با برتری ۸ بر صفر این تیم خاتمه یافت، اظهار کرد: تمریناتمان را آغاز کرده‌ایم و امروز اولین بازی دوستانه‌مان را انجام دادیم که البته شجاع خلیل‌زاده به دلیل مصدومیت به او استراحت دادیم و کمال کامیابی‌نیا هم کمی مشکل داشت که او هم مصدومیت به زودی حل می‌شود. بقیه بازیکنان شرایط خیلی خوبی داشتند و تمرینات آماده‌سازی را طی می‌کنیم. از وضعیت موجود رضایت کامل دارم.

او در ادامه درباره عملکرد دو ملی‌پوش پرسپولیس در ترکیب تیم ملی گفت: از عملکرد آنها بسیار خوشحالم. قاعدتاً با چنین عملکردی آنها مشتریانی خواهند داشت اما علیرضا بیرانوند با ما قرارداد دارد. وحید امیری قراردادش به پایان رسیده و باید ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره سروش رفیعی هم گفت: او بازیکن ماست و دوره کوتاهی در پرسپولیس بود که تاثیر زیادی گذاشت اما الان شش ماه است که نمی‌تواند برای پرسپولیس هم بازی کند و از طرفی خودش هم برنامه‌هایی برای قطر دارد. باید ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

برانکو در ادامه درباره این که ملی‌پوشانش در اردوی کرواسی نخواهند بود، گفت: قاعدتاً نبود آنها در اردوی کرواسی تاثیر خواهد داشت چرا که شاید برای شروع فصل، آمادگی لازم را نداشته باشند اما آنها با توجه به فصلی که پشت‌سر گذاشتند و جام جهانی نیاز به استراحت دارند.

برانکو در ادامه درباره آمادگی بازیکنان لیگ ایران در جام جهانی هم گفت: فکر می‌کنم آقای کی‌روش باید نگاه دقیق‌تری داشته باشند. از نظر من امید ابراهیمی، روزبه‌ چشمی، وحید امیری و علیرضا بیرانوند که بازیکنان لیگ بودند، بهترین بازیکنان ایران بودند.

برانکو درباره اظهارات کی‌روش که عنوان کرده بود برخی مربیان همچون برانکو، قلعه‌نویی و کرانچار در برنامه‌های تیم ملی اخلال ایجاد می‌کنند، گفت: چه کسی دخالت می‌کند؟ ما کجا دخالت کردیم؟ کرانچار که در حال حاضر کرواسی است. من و قلعه‌نویی هم باشگاه‌های خودمان را داریم و باید به امور تیم خود بپردازیم. من فکر نمی‌کردم این قدر قدرت دارم. حالا این قدر که قدرت دارم فردا می‌روم فدراسیون و با مشت می‌کوبم روی میز.

او همچنین درباره نتایج تیم ملی کرواسی و صعود این تیم از گروهش گفت: کرواسی یک تیم ملی عالی دارد و مربی خیلی خوبی هدایت این تیم را برعهده دارد. انتظار داشتیم که کرواسی از مرحله گروهی صعود کند اما در هر حال بعد از این هر امکانی وجود دارد. با این وجود بر چه اساس پرتغال باید بهتر از کرواسی یا حتی ایران باشد؟ پرتغال فقط رونالدو را دارد. مربی تیم ملی کرواسی به خوبی توانسته بازیکنان را مدیریت کند. مربیان کروات بسیار باکیفیت هستند که سوابق و کارنامه بسیار خوبی دارند. یک کشور پیدا کنید که مربیانش این همه قهرمانی داشته باشند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که او با نیمکت تیم ملی کرواسی فاصله‌ای نداشت و از این که پیشنهاد سرمربی‌گری این تیم را قبول نکرد، آیا پشیمان نیست، پاسخ داد: نه. همین الان هم دو پیشنهاد برای هدایت تیم‌های ملی دارم و منتظر جواب هستند اما من دوست دارم در باشگاه کار کنم.