خبرگزاری فرانسه گزارش داد، در جریان این انفجار که در شهر بولاوایو، دومین شهر بزرگ زیمبابوه رخ داد، ۱۵ تن زخمی شدند که حال سه تن از آنان وخیم گزارش شده است. تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد انفجاری صورت می‌گیرد و دود اطراف "امرسون منانگاگوا"، رئیس‌جمهوری زیمبابوه را احاطه می‌کند و او از پله‌های محل سخنرانی پایین می‌آید.

منانگاگوا با اشاره به زخمی شدن معاونانش گفت: من به اینگونه توطئه‌ها عادت کرده‌ام. انفجار در چند سانتی من رخ داد اما زمان مرگ من فرا نرسیده بود. این انفجار دو معاون رئیس‌جمهوری زیمبابوه را مجروح کرد.  

تلویزیون دولتی زیمبابوه "زد.بی.‌سی" این انفجار را "ترور ناکام" توصیف کرد اما منانگاگوا تاکید دارد اوضاع کشورش در آستانه برگزاری اولین انتخابات از زمان عزل رابرت موگابه، رئیس‌جمهوری سابق زیمبابوه در ۳۰ ژوئیه در آرامش به سر می‌برد.  

رئیس‌جمهوری کنونی زیمبابوه در پیامی نوشت: این اقدام خشونت‌بار بی‌معنا موجب زخمی شدن چندین تن شد و من در بیمارستان از آنها عیادت کردم. این کمپین انتخاباتی تاکنون در فضایی آرام و مسالمت‌آمیز برگزار شده است و اجازه نمی‌دهیم چنین حرکات بزدلانه‌ای راهمان را به سمت انتخابات منحرف کند.