شهیندخت مولاوردی روز شنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر سیدمحمد امین قانعی راد استاد جامعه‌شناس و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در مورد احکام صادر شده درباره دانشجویان دستگیر شده در پی حوادث دی‌ماه سال گذشته اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وعده داده بود که پرونده ای برای این دانشجویان تشکیل نشود.

وی گفت: اخیرا احکام این داشجویان رسانه ای شده که متوجه شدیم برای ۱۱ دانشجو حکم سنگین صادر شده است و چون رای دادگاه بدوی بود، هم اکنون منتظر هستیم که با هماهنگی هایی که انجام می شود این احکام در دادگاه تجدیدنظر شکسته شود.

دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی افزود: تمام تلاشمان این است که احکام در نهایت به تبرئه منجر شود و در این راستا دولت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت دادگستری تلاش می کنند.

مولاوردی در ادامه خاطرنشان کرد: ۲ نفر از دانشجویان متولد سال ۱۳۷۵ هستند که حکم ۶ سال و ۸ سال برای آنان صادر شده است.

بر اساس این گزارش گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران طی چند روز گذشته در باره احکام قضایی صادره علیه تعدادی از دانشجویان دستگیر شده، در سالن دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه تحصن کردند و خواستار صدور احکام عادلانه علیه همکلاسی هایشان شدند، در تجمعی که با نظم و رعایت هنجارهای محیط دانشگاه همراه بود.