اسپوتنیک گزارش داد، برخی رسانه های انگلیسی امروز پنجشنبه اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا احتمال دارد پس از شرکت در نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که در ماه ژوئیه برگزار می شود، با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار کند.

روزنامه تایمز چاپ انگلیس به نقل از برخی منابع دولتی نوشت: انتظار می رود دونالد ترامپ پس از نشست ناتو که روز ۱۱ ژوئیه در بروکسل برگزار می شود به لندن برود. دیدار او با پوتین یا پیش از شرکت در نشست ناتو یا پس از پایان سفر به انگلیس در تاریخ ۱۳ ژوئیه است.

این روزنامه همچنین شهر وین، پایتخت اتریش را محل دیدار دو رئیس جمهور اعلام کرد.

کاخ سفید و کرملین تاکنون واکنشی در تایید یا رد این گزارش نشان نداده اند.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این، در مصاحبه با فاکس نیوز از احتمال دیدار با همتای روسی خود در تابستان سال جاری میلادی خبر داده بود. این در حالی بود که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین ضمن رد اظهارات ترامپ، اعلام کرد هیچ برنامه از پیش تعیین شده ای برای دیدار دو رئیس جمهور در نظر گرفته نشده است.

در ۱۰ ژوئن، ولادیمیر پوتین گفت دیدار او با ترامپ به محض آمادگی طرف آمریکایی برگزار می شود. او اطرافیان ترامپ را عامل اصلی تعویق در برنامه دیدار دانست.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز پیشتر گفته بود مسکو بر نتایج دیدار تمرکز دارد نه زمانبندی آن. زمانی که شرایط آماده شود دیدار بین دو رئیس جمهور برگزار خواهد شد.