وی با بیان اینکه عده‌ای فقط دهان خود را از خوردنی و آشامیدنی می‌بندند، ولی زبانی مانند مار گزنده دارند که موجبات ناراحتی دیگران می‌شوند، گفت: متاسفانه عده‌ای در لباس دین، حمایت از انقلاب و دستاوردهایش و به دروغ حمایت از رهبری دست به این کارها می‌زنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما انقلاب کردیم تا سیاستمان را اخلاقی کنیم ولی برعکس اخلاقمان را سیاسی کردیم این بزرگترین لطمه‌ای است که می‌شود به جمهوری اسلامی ایران زد.

استاندار سابق سمنان با اشاره به اینکه این عده جیره‌خوار هستند، گفت: این افراد داخل دولت پنهان هستند که برای تضعیف دولت قانونی به صحنه می‌آیند و عملا مزدور بیگانگان هستند که در راهپیمایی‌های مهم شخصیت‌های والای نظام را مورد هتاکی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه به قول مرحوم شریعتی «دین را اسیر دین کرده‌اند» گفت: این گونه رفتار کردن چیز جدیدی نیست که بگویم متعلق به امروز و یا دیروز است؛ به خاطر دارم در زمان دولت آقای خاتمی در صف نماز به دو وزیر کابینه با کارد حمله کردند، آن روز با نام دین دست به این اقدام زدند و این گونه رفتارها نشان می‌دهد که دین چقدر مظلوم است.

این سیاست‌مدار اصلاح‌طلب ادامه داد: مثلا در زمان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در روز قدس به نام دین به ایشان توهین کردند فحش ناموسی می‌داند به خاطر دارم این الفاظ را آن‌قدر بلند بلند می‌گفتند که به گوش ایشان برسد و یا در روز ۱۴ خرداد در کنار مزار ملکوتی امام عده‌ای با تحریک به یادگار ایشام توهین و فحاشی کردند و اجازه نداند او سخن بگویند و یا در یکی از مساجد قم به برادر رهبر انقلاب توهین کردند، آن روز چیزی را به سمت ایشان پرتاب کردند که عینک وی شکست و چشمش آسیب دید.

وی تاکید کرد: بیشتر دلسوزی من برای این است که عده‌ای به اسم دین دست به چنین کارهای می‌زنند، علتش هم این است که تصور می‌کنند احکام از اخلاق جداست در صورتی که اخلاق دینی برای احکام است. وقتی که بین اخلاق و احکام فاصله می‌افتد و فقط حکم شرعی هم داده می‌شود همین اتفاق می‌افتد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: در زمان قتل‌های زنجیره‌ای و اتفاقی که برای آقای حجاریان افتاد؛ گفتند که فرد ضارب بر اساس فتوا وظیفه شرعی و بر مبنای یک حکم انقلابی دست به این کار زده است.

خباز تصریح کرد: وجود این گونه رفتارها در نظام جمهوری اسلامی جای تعجب دارد، چرا بزرگانی که باید جلو این کار را بگیرند، وارد عمل نمی‌شوند؟ چرا باید در مجلس به شخصیت خدومی مانند آقای ظریف تهمت بزنند؟ آقای سیف را مورد توهین قرار می‌دهند؟ باور کنید این رفتارها با دین جور در نمی‌آید. اگر جلوی این کارها گرفته می‌شد و برخوردهای لازم صورت می‌گرفت، این اتفاق‌ها نمی‌افتاد.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای از بزرگان که تریبون دارند این مسائل را می‌بینند اما سکوت می‌کنند، عنوان کرد: سکوت این عزیزان به معنای رضایت است. قوه قضائیه باید این افراد را تعقیب کند و به سزای اعمالشان برساند. ما با عده‌ای مواجه هستیم که کارشان گذاشتن چوب لای چرخ دولت قانونی است که از دولت وقت ناراحت هستند و کینه‌اش را به دل دارند برای همین است که به مردان شریف نظام توهین می‌کنند.

وی افزود: متاسفانه این گروه اگر نامزدشان در انتخابات رأی بیاورد او را در آغوش می‌کشند اگر دولت دیگر روی کار بیایید کمر به قتل او می‌بندند.