کمپانی ژاپنی جزئیات زیادی را در خصوص این مدل جعبه‌ای خود شرح نداده و اعلام کرده که این خودرو روی شاسی‌ها نردبانی سوار شده و در دو مدل کوچک "جیمنی" و "جیمنی Sierra" در بازار داخلی این کشور ارائه می‌شود.

"جیمنی Sierra" با یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر در خارج از بازارهای ژاپن نیز به فروش خواهد رسید. ‌نمای جلوی این خودرو بزرگ و گسترده‌تر شده و شاهد سپرهای عضلانی و غیررنگی در آن هستیم.

سوزوکی اعلام کرده تمامی نسخه‌های جیمنی حتی مدل‌های کم گزینه آن، با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه خواهد شد و با یک سامانه انتقال قدرت ۵ سرعته دستی یا یک نسخه ۴ سرعته خودکار همخوانی دارد.

جیمنی‌های جدید سوزکی در ۳ تریم داخلی دو رنگ و ۵  مدل یک رنگ ساخته شده و کابین آنها  به وضوح تحت تاثیر مدل قدیمی "سامورائی" هستند. این تشابه در بخش تجهیزات داشبوردی نمود بیشتری داشته و کاراکتر مفید خود را در افسون حرکات آفرودی به نمایش می‌گذارد.

یک سامانه اطلاعات و سرگرمی ۷ اینچی در این خودرو به حد کفایت ظاهر شده و بسیاری از دکمه‌های کنترل‌گر این سامانه روی فرمان موجود هستند. سامانه کنترل‌گر هوای داخلی، کروز کنترل و از همه مهم‌تر سامانه ترمز هوشمند اضطراری از ویژگی‌های جیمنی‌های جدید محسوب می‌شوند.

هنوز تاریخ مشخصی برای رونمایی از نسخه بین‌المللی و واقعی جیمنی‌های ۲۰۱۹ اعلام نشده، اما انتظار می‌رود یکی از آنها را در نمایشگاه خودرویی ژنو ببینیم.