فدراسیون فوتبال عربستان عصر دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد : این شبکه از موقعیت پخش مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای ارسال پیام های سیاسی با هدف توهین به کشور و مقامات ریاض ، استفاده کرده است .

بیانیه همچنین شبکه ورزشی قطر را به سوء استفاده ، تحریک و گسترش نفرت در میان مردم منطقه و داشتن اهداف سیاسی و غیر ورزشی متهم کرد.

فدراسیون فوتبال عربستان شبکه بی ان اسپورت را متهم کرده است که گزارش ها ، تحلیل ها و نقدهای این شبکه به بازی تیم ملی فوتبال عربستان مقابل تیم روسیه در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با قوانین فدراسیون بین المللی فوتبال که همواره بر جدا بودن ورزش از سیاست تاکید داشته است، در تضاد است .

جمعه پیش و یک روز پس از شکست سنگین تیم ملی فوتبال عربستان از تیم ملی روسیه در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ ، ترکی آل الشیخ وزیر ورزش عربستان وعده داده بود که از شبکه ورزشی قطر شکایت خواهد کرد. 

اواخر خرداد ماه سال گذشته عربستان شبکه ورزشی &#۳۹;بی ان اسپورت&#۳۹; قطر که یکی از بزرگ ترین شبکه های ورزشی جهان به شمار می آید را تحریم و تاکید کرد که دیگر امتیاز پخش بازی های زنده را از این شبکه خریداری نخواهد کرد. 

مقامات سعودی اعلام کردند: به دنبال راه اندازی شبکه تلویزیونی جدیدی با نام &#۳۹; بی.بی.اس اسپورت &#۳۹; هستند که به ادعای آنها همه رقابت‌های ورزشی را بدون پرداخت هزینه پخش خواهد کرد و از این طریق ضربه سنگینی به شبکه ورزشی قطر وارد خواهند کرد. 

قطر هم اخیرا اعلام کرد : پلیس عربستان سعودی گیرنده‌های این شبکه را قبل از آغاز بازی‌های جام جهانی در هتل‌ها و رستوران‌ها مصادره کرده و به جای آن از طریق گیرنده‌ای غیرقانونی تصاویر و برنامه‌های «بی‌این مدیا» با اضافه کردن لوگوی جدیدی برای مخاطبان تلویزیون عرب‌سَت پخش می‌شود. 

گروه رسانه‌ای قطریِ «بی ان مدیا» از فیفا خواست تا علیه «عرب‌سَت» به اتهام پخش و استفاده غیرقانونی از برنامه‌های شبکه ورزشی این رسانه، اقدامات قانونی لازم را انجام دهد. 

عرب‌سَت که اغلب به اختصار شبکه ماهواره ای «بدر» نامیده می‌شود سازمان ارتباطات ماهواره‌ای در جهان عرب است. سهام‌دار اصلی عرب‌سَت عربستان سعودی است و مقر این سازمان در ریاض، پایتخت این کشور واقع شده است. 

سوفی جردن، سخنگوی گروه رسانه‌ای «بی.ان مدیا» به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما از عرب‌سَت به فیفا شکایت کردیم و از آن‌ها خواستیم تا با اقدامی قانونی جلوی دزدی برنامه‌های تلویزیونی شبکه بی .ان مدیا را بگیرد. 

روزنامه &#۳۹;الرایه&#۳۹; قطر خبر داد که شبکه &#۳۹;بی.ان اسپورت&#۳۹; قطر رسما علیه سارقان پخش تلویزیونی سعودی به فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) شکایت کرد. بنا به گزارش ها و مستنداتی که شبکه بین اسپورت ارائه کرده است سعودی ها اولین گامشان برای سرقت حق پخش در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا آغاز کردند. 

روابط میان قطر با کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین از ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) سال ۲۰۱۷ با متهم کردن دوحه از سوی این کشورها به حمایت از تروریسم قطع شده است. 

با قطع شدن روابط این کشورها، عربستان از اتباع قطری خواست که خاک این کشور را ترک کنند و فعالیت شرکت های قطری در این کشور متوقف شد.