رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در جمع مردم استانبول با اشاره به عملیات‌های ترکیه در خارج از مرزها گفت: با عملیاتی که در شمال سوریه داشتیم، تهدید کوریدوری تروریسم را از مرزهای خود دور کردیم.

وی با بیان اینکه هم اینک در حال بمباران ارتفاعات قندیل(در عراق) هستیم، اظهار داشت: در چند روز آینده برای مردم مژده دیگری خواهیم داشت.

ترکیه طی هفته جاری به طور رسمی اعلام کرد که ارتفاعات قندیل را که عناصر گروه تروریستی پ ک ک در آن مستقر هستند مورد حمله قرار داده و در اولین دور حملات که شامل ۲۰ سورتی پرواز جنگنده‌های این کشور بوده، ۱۴ پایگاه و محل تجمع نیرو و تسلیحات پ ک ک را منهدم کرده و تعدادی از عناصر این گروه را از بین برده است.

مقامات ترک ادعا کرده بودند که این حمله با هماهنگی ایران انجام شده اما سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح ضمن غیردقیق خواندن این اظهارنظر، گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود حمایت از هرگونه اقدام ضدتروریستی، در عین حال لشکرکشی به درون مرز‌های یک کشور ثالث به‌ بهانه مبارزه با تروریسم، بدون اجازه از دولت مستقر و قانونی آن کشور را عملی غیرمشروع می‌داند.