"واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که مقامات مسکو بر این عقیده هستند که شورای امنیت سازمان ملل از هم اکنون باید به فکر کاهش تحریم‌ها علیه کره شمالی باشد.

نبنزیا شب گذشته در نشست شورای امنیت گفت: «مسلماً باید از هم اکنون در فکر اقداماتی در این جهت بود البته حرکت در این سمت باید دوجانبه باشد و طرف دیگر یعنی کره شمالی نیز لازم است تا اقداماتی برای افزایش اعتماد جامعه جهانی به خود انجام دهد.»

این دیپلمات روس همچنین یادآور شد، اعضای شورای امنیت بسیار علاقه‌مندند تا از زبان نماینده دائم آمریکا (نیکی هیلی) جزئیات دقیق تری از نتیجه نشست سران سنگاپور به دست آورند، ولی تاکنون از وی خبری نبوده و توضیحی از طرف نمایندگی آمریکا شنیده نشده است.

لازم به یادآوری است، نخستین دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در طول تاریخ، ۱۲ ژوئن در سنگاپور انجام گرفت. در پایان این دیدار دونالد ترامپ اعلام کرد که توافقنامه مفصلی با کره شمالی امضا کرده و تاکید کرد روند خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره به زودی آغاز خواهد شد.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی نیز به نوبه خود امضای این سند مشترک را آغازی جدید در روابط دو کشور نامید. بر اساس توافقات دو طرف آمریکا متعهد شده تا امنیت کره شمالی را تضمین کند و پیونگ یانگ نیز به نوبه خود به سمت غیر‌هسته‌ای شدن حرکت خواهد کرد.