افزایش قیمت در بازار مسکن فروکش کرده، برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند این بخش روند ورود به دوران رکود را آغاز کرده و از اواخر تابستان امسال این رویه با کاهش تقاضا تشدید خواهد شد. در این وضعیت آمار معاملات مسکن نیز به دلیل کاهش قدرت خرید مردم روند نزولی را طی می‌کند.

گرچه در این بین برخی ترجیح می‌دهند در شرایط نابسامان کنونی وارد بازار شده و با استفاده از تسهیلات با سود بالا خانه‌دار شوند. بازار مسکن پایتخت این روزها جو آرامی را از منظر معاملات پشت سر می‌گذارد، گرچه مراجعه به بنگاه‌های املاک همچنان ادامه دارد اما "صبر" برخی مالکان برای گران شدن بیشتر باعث شده تا معاملات کمتری در مقایسه با سال گذشته ثبت شود که نمونه‌هایی از آنها در ادامه می‌آید؛

در منطقه ۴ محله مجیدیه یک واحد ۸۴ متری نوساز ۲۳ خرداد (چهارشنبه) با قیمت ۵۱۰ میلیون تومان معامله شده است، یعنی متری کمی بیش از ۶ میلیون تومان. یک واحد ۶۰ متری ۵ سال ساخت در ارامنه جنوبی با قیمت هر مترمربع ۵ میلیون و ۸۷۸ هزار تومان و قیمت کل ۳۴۸ میلیون تومان معامله شده است.

یک واحد مسکونی ۸۰ متری ۲۷ ساله در پیکان‌شهر با قیمت ۴۳۰ میلیون تومان، آپارتمان ۹۰ متری ۵ ساله در ابوذر با قیمت ۶۹۰ میلیون تومان (هر مترمربع ۷.۶ میلیون تومان) و یک واحد مسکونی ۷۰ متری ۲ سال ساخت در همین محله (ابوذر) با قیمت ۱۹۴ میلیون تومان یعنی هر مترمربع ۲.۷ میلیون تومان فروخته شده است.

همچنین یک واحد مسکونی ۹۴ متری واقع در پونک با عمر یک سال به قیمت کل ۸۷۲ میلیون تومان معامله شده است.

یک دستگاه آپارتمان ۹۰ متری ۷ سال ساخت در منطقه ۲۱ محله باشگاه نفت به قیمت ۶۲۰ میلیون تومان، یک واحد مسکونی ۱۱۰ متری با عمر ۱۲ سال در آجودانیه به قیمت ۷۵۰ میلیون تومان با واحد مسکونی ۶۲ متری ۲۰ سال ساخت در آپادانا به قیمت ۳۶۵ میلیون تومان در سامانه کد رهگیری ثبت شده است.