القدس العربی گزارش داد، رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که  کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی آمریکا روز سه شنبه از دیوار مرزی بین سرزمین‌های اشغالی و مصر بازدید کرد تا از آن به عنوان الگویی برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا متعهد شده است آن را بسازد، استفاده کند.

نیلسن در کنفرانس مطبوعاتی ضمن تأیید بازدید خود از این دیوار، گفت: امنیت مرزها امنیت ملی‌ است و شریکان اسرائیلی ما به خوبی این امر را می‌دانند. امروز شانس آن را یافتم که از این دیوار بازدید کنم.

دونالد ترامپ گفته است آمریکا نیاز دارد دیواری به طول ۳۲۰۰ کیلومتر در مرز جنوبی خود بسازد تا از مهاجرت غیرقانونی از مکزیک به این کشور جلوگیری کند و مکزیک نیز باید هزینه ساخت این دیوار را بپردازد. مکزیک این طرح را رد کرده و این مشاجره میان آمریکا و مکزیک با مخالفت داخلی در این کشور نیز مواجه شده است.

یک مقام آمریکایی هم که خواست نامش فاش نشود، روز سه شنبه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، بازدید نیلسن از دیوار حائل را تایید کرد.

ارتفاع دیوار اسرائیل مجهز به سیم‌های خاردار در مرزهای غزه و مصر بین پنج تا هشت متر بوده و طی سه سال در امتداد مرزها به مسافت ۲۳۰ کیلومتر در صحرای سینای مصر ساخته شده و برای اسرائیل ۳۸۰میلیون دلار هزینه در برداشته است.