الیوم السابع گزارش داد، احمد ابوزید، سخنگوی وزارت خارجه مصر اظهار داشت: سفر استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه به شهر قاهره در چارچوب تاکید این سازمان بر تبادل آراء و گسترش دایره مشاوره‌ها و هماهنگی‌ها با مصر در مورد راه‌های دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه و از بین بردن حالت تعلیق فعلی و نیز با توجه به نقش مهمی که این کشور با رایزنی‌های موثر خود با طرف‌های منطقه‌ای و جهانی ایفا می‌کند و موضعگیری متعادل و چشم‌انداز واقع‌گرایانه و بلندمدت آن انجام شد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر گفت: دی میستورا در ابتدای دیدار، شکری را در جریان آخرین تحولات سیاسی، امنیتی و انسانی در سوریه و ارزیابی‌اش از تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی انجام شده برای پیشبرد روند سیاسی، تثبیت مناطق کاهش تنش و اجرای نقشه راه ویژه تشکیل کمیته قانون اساسی قرار داد و به تلاش‌های انجام شده برای تشکیل این کمیته و تعیین دایره اختیارات آن پرداخت.

ابوزید افزود: شکری نیز در این دیدار بر استمرار تلاش‌های مصر جهت ایجاد یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه که ضامن ساختار و وحدت ملی کشور سوریه و تمامیت ارضی آن باشد و نیز انجام هر تلاشی در راستای توقف کشتار مردم این کشور مطابق با اصول راه‌حل سیاسی و قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت به ویژه قطعنامه شماره ۲۲۵۴ تاکید کرد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه مصر، وزیر خارجه مصر در این دیدار ضمن اشاره به حمایت کامل قاهره از تلاش‌های دی‌ میستورا و موفقیت او، تاکید کرد: راه‌حل سیاسی در سوریه باید بر اساس خواست مردم سوریه باشد.

شکری در ادامه گفت، اکنون زمان آن رسیده که تلاش‌های جامعه جهانی برای دستیابی به راه‌حلی نهایی و جامع برای بحران سوریه همسو شوند و اهمیت دارد که توافق‌های بین‌المللی برای آغاز حرکت در مسیر دستیابی به راه‌حل سیاسی با باور به این مساله که هیچ راه‌حل نظامی برای این بحران وجود ندارد، ایجاد شوند.

طبق اظهارات ابوزید، دی میستورا در پایان از تلاش‌های مصر برای حل بحران سوریه در دو سطح انسانی و سیاسی تقدیر و نسبت به افزایش هماهنگی‌ها با مصر در مرحله آتی ابراز امیدواری کرد.