حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در خصوص واکنش برخی جریان‌های داخلی به عهدشکنی آمریکا در برجام گفت: امام فرمودند آمریکا، مثل حیوان سبوع (درنده) است. اگر فرار کنی تعقیبت می‌کند اگر به او حمله کنی عقب می‌نشیند. الان آمریکا موضع تهاجمی گرفته ما اگر کوتاه بیاییم یقینا همه خطوط قرمز ما را پشت سر خواهد گذاشت.

وی در خصوص ضرورت انسجام در شرایط فعلی گفت: اگر ما بیاستیم، مقاومت کنیم و به او تهاجم کنیم یقینا عقب خواهد نشست. این اتفاقی است که طی این دوره ۳۹ ساله مکررا رخ داده است.

مصباحی‌مقدم با اشاره به فرمان رهبری برای آمادگی زیرساخت‌های تولید ۱۹۰ هزار سو هسته‌ای در چارچوب برجام گفت: با توجه به این ویژگی‌های آمریکا رهبری دستور راه‌اندازی فعالیت‌های هسته‌ای را تا غنی‌سازی اورانیوم ۱۹۰ هزار سو دادند.

وی تاکید کرد: این اقدام فعلا در چارچوب برجام است و فرض بر این است که اگر اروپایی‌ها جدی پای معرکه بیایند و بپذیرند که از برجام حمایت عملی کنند، منافعی که برای ما از ناحیه برجام تامین می‌شود . این منافع به طور عمده به سبب مساله تحریم‌ها زیر سوال خواهد رفت. البته نه تحریم‌های خاص آمریکا بلکه تحریم‌هایی که آمریکا می‌خواهد از طرق مختلف توسط کشورهای دیگر بر ما اعمال کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز افزود: اگر اروپایی‌ها جلوی این تحریم‌ها را بگیرند اقدام شایسته و خوبی است و اگر نه ما باید حتما تاکید بلیغمان بر ذاتیات و امکانات داخلی باشد. اگر به اینها توجه کنیم باز هم می‌توانیم مقاومت کنیم.

وی در خصوص حمله به دولت به بهانه بدعهدی آمریکا گفت: ما باید تابع رهبری باشیم. فرمودند به آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، نپردازید. به این معنا که اینها را بزرگ نکنیم که منشا دو دستگی در کشور باشد. وحدت و صدای واحد از ایران بلند شدن باعث می‌شود دشمنان هم بفهمند ایران یکپارچه و متحد است.