گاس هیدینگ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ درباره بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ میان تیم‌های ملی روسیه و عربستان گفت: بازیکنان روسیه تجربه کاملی دارند و اهمیت پیروزی در بازی نخست را می‌دانند.

سرمربی هلندی پیشین تیم ملی فوتبال روسیه ادامه داد: من می‌توانم این مشاوره را بدهم که بازیکنان تیم ملی روسیه باید در رختکن منسجم شوند و تمام چیزهای غیرضروری و افکار مزاحم را دور بیندازند. آنها می‌بایست به یک هدف مشترک فکر کنند. شاید ترسیم طرح‌های تاکتیکی به اندازه رویکردهای روانی بازی مهم نباشد. یک تیم منسجم با هدف مشترک توانمندی انجام هر کاری را خواهد داشت. در این صورت تیم ملی روسیه می‌تواند انتظار موفقیت و پیروزی برابر عربستان را داشته باشد.

هیدینگ در ادامه با امتناع از پیش‌بینی عملکرد تیم‌ ملی فوتبال روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: الان نمی‌توانم بگویم بازیکنان روسیه چه توانمندی‌هایی دارند. البته در جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ روسیه حضور داشتم و بازی شاگردان چرچسوف را تماشا کردم. نمی‌توانم هم‌اکنون ارزیابی با ۱۰ سال گذشته که خودم درون این تیم بودم، داشته باشم.

وی در خاتمه درباره فعالیت‌ این روزهای خود گفت: الان سرمربی نیستم و هرازگاهی به‌عنوان مفسر و آنالیزور به جاهایی دعوت می‌شوم. برای جام جهانی ۲۰۱۸ نیز از سوی شبکه مطرح تلویزیونی روسیه دعوت به همکاری شدم و هر بازی این رقابت‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهم.