احمدی روز یکشنبه در حاشیه اردوی اماده سازی تیم ملی تفنگ در جمع خبرنگاران افزود: در ماده سه وضعیت متاسفانه به دلیل کمبود فشنگ تمرینات بیشتر به صورت خشک انجام می شود و با این وجود به دلیل حضور سرمربی خارجی و تجربیات خوب وی توانستم مدال طلای جام جهانی آلمان را کسب کنم.

این تیرانداز که عنوان ششم المپیک را در کارنامه دارد، ادامه داد: قهرمانی در مهم ترین رویدادهای ورزشی چون المپیک یا بازی های آسیایی تنها نیاز به حضور یک مربی مجرب ندارد، بلکه باید همه شرایط در کنار هم فراهم شود تا یک ورزشکار روی سکو برود، اما با همه مشکلات موجود امیدواریم با تلاش و تمرکز و امیدواری بتوانیم از جایگاه ایران دفاع کنیم و نتایج خوبی در جاکارتا بدست آوریم .

وی اضافه کرد: خوشبختانه فدراسیون پیش از جام جهانی انگیزه ورزشکاران را با طرح پاداش به فینالیست ها و مدال آوران افزایش داد و همه می دانند که انگیزه های مادی نیز در روند عملکرد ورزشکاران اثر بخش است .

احمدی تصریح کرد: البته در این دوره از بازی ها به دلیل حضور تیراندازان کشورهای هند، کره‌جنوبی و ژاپن که پیشرفت خوبی در چهار سال اخیر داشته اند رقابت ها سخت تر خواهد بود.

«رضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک، روز دوشنبه از اردوی تیم های ملی تیراندازی دیدار کرد و در حاشیه این دیدار پاداش ۱۰ میلیون تومانی که فدراسیون تیراندازی پیش از این قول پرداخت آن را داده بود به الهه احمدی برای کسب مدال طلا در جام جهانی اهدا شد.