حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی، امروز دوشنبه ٢١ خرداد ماه در محل وزارت امور خارجه با «والری پتی پیر» هماهنگ کننده کمیته بین المللی صلیب سرخ در امور خاورمیانه دیدار و در خصوص ابعاد انسانی بحران‌های سوریه و یمن و همکاری جمهوری اسلامی ایران و کمیته بین المللی صلیب سرخ در این زمینه گفتگو و تبادل نظر کرد.

دستیار ارشد وزیر خارجه با اشاره به تجربیات تلخ دولت و ملت ایران در جنگ تحمیلی ٨ ساله در زمینه های انسانی که هنوز تبعات آن برای خانواده های شهدا و مفقودان ما ادامه دارد، تاکید کرد: موضوع تبادل بازداشت شدگان و مفقودان جنگ سوریه یک موضوع انسانی مورد اهتمام جمهوری اسلامی ایران است و پیگیری این موضوع در صدر اولویت های کشورمان برای حل و فصل بحران سوریه قرار دارد.

جابری انصاری در این دیدار همچنین با تشریح شرایط انسانی فاجعه بار در یمن و مرگ خاموش مردم این کشور در نتیجه جنگ و محاصره تحمیلی از سوی عربستان و متحدانش، بر آمادگی کامل ایران برای همکاری با صلیب سرخ جهانی در جهت کاهش ابعاد فجایع انسانی جاری در بحران های منطقه تاکید کرد.

والری پتی پیر نیز در این دیدار ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران بخاطر تلاش در جهت کمک به حل مسائل انسانی در بحران‌های سوریه و یمن، بر آمادگی صلیب سرخ در جهت همکاری با کشورمان در این زمینه ها تاکید کرد.