فلورانس پارلی&#۳۹; افزود: تصور نمی کنم که تنش میان آمریکا و کره شمالی بتواند به این راحتی حل و فصل شود. به همین علت فرانسه ترجیح می دهد در این باره محتاطانه رفتار کند. 

وی که امروز در نشست خبری نمایشگاه بین المللی دفاع و امنیتی پاریس به پرسش های خبرنگاران پاسخ می داد، یادآورشد که پاریس معتقد است نشست آتی میان رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی، گامی مثبت در جهت حل اختلافات و بازگشت صلح به شبه جزیره کره است اما باید محتاطانه رفتار کرد. 

قرار است دیدار سران کره شمالی و آمریکا روز سه شنبه ۲۲ خرداد در جزیره سنتوزا در شهر کوچک سنگاپور در جنوب شرق آسیا برگزار شود.

دونالد ترامپ در توئیتی در مورد این نشست گفت: ظرف چند دقیقه اول مذاکره با کیم جونگ اون به این نتیجه می رسم که آیا پیونگ یانگ مذاکره کننده ای قابل اعتماد و اتکاست یا خیر.

رهبران آمریکا و کره شمالی به عنوان دو دشمن از جنگ کره ۵۳-۱۹۵۰، تاکنون با یکدیگر دیدار نداشته اند.

سنگاپور اعلام کرد که برگزاری این اجلاس ۲۰ میلیون دلار هزینه داشته و بیشترین چالش این کشور برقراری امنیت شرکت کنندگان تا پایان نشست دوجانبه است.

بیش از ۵ هزار نیروی پلیس در قالب گروههای مختلف دفاع شهری و واکنش اضطراری به همراه گروههای ویژه محافظان آمریکایی و کره شمالی مسئولیت برقراری امنیت این نشست را برعهده دارند و از این رو این شهر اکنون کاملا شکل نظامی به خود گرفته است.