«سباستین کورتس» صدراعظم اتریش در سفر به فلسطین اشغالی و در اقدامی بر خلاف سیاست‌های اتحادیه اروپا، از دیوار ندبه بازدید کرد.

کورتس که رهبر جوان دولت ائتلافی متشکل از راست‌گراهای افراطی است، روز یکشنبه برای سفری سه روزه و دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی وراد فلسطین اشغالی شد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» مقامات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی این بازدید را «مهم» توصیف می‌کنند زیرا علی‌رغم حضور مقامات آمریکایی در دیوار ندبه حین سفر به قدس اشغالی، اما این بازدید در برنامه سفر مقامات اروپایی قرار ندارد.

اتحادیه اروپا در سیاست‌های خود، دیوار ندبه را جزو مناطق اشغال شده توسط رژیم صهیونیستی می‌داند.

کورتس قرار است امروز با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کند اما برنامه‌ای برای دیدار با مقامات تشکیلات خودگردان در کرانه‌باختری ندارد.

وی دولت ارتش و مردم خود را به انجام اقدامات فجیع و شرم‌آور در زمان هولوکاست متهم کرده و گفت آنها اکنون در قبال تاریخچه خود مسئول هستند و این اتفاق دوباره رخ نخواهد داد.

صدراعظم اتریش در حالی به بهانه حادثه ادعایی هولوکاست از صهیونیست‌ها حمایت می‌کند که نظامیان آنها به دستور کابینه، طی دو ماه و نیم اخیر بیش از ۱۲۷ فلسطینی را به خاطر تظاهرات راهپیمایی بازگشت در مناطق مرزی غزه به شهادت رسانده و حدود ۱۴ هزار نفر را نیز مجروح کرده‌اند.