محمدرضا داورزنی پس از مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری درباره علت رد صلاحیت یکی از کاندیداها در حالی که قصد داشت در مجمع حضور پیدا کند گفت:‌ این موضوع کم‌لطفی است. روز گذشته اعلام شد کمیسیون مربوطه که صلاحیت کاندیداها را بررسی می‌کرد اعلام کرده او نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند که دیروز به وی اعلام شد و امروز نیز کتبا این موضوع به اطلاع وی اعلام شد. وی یکی از پرورش دهندگان خوب اسب است که برای او احترام قائلیم اما مسئول بررسی صلاحیت‌ها بخش مربوطه است که ما نمی‌توانیم در کارشان دخالت کنیم.

داورزنی در مورد حواشی اخیر قرمزهای پایتخت نیز گفت: علاقه‌مندانی از باشگاه پرسپولیس نزد گرشاسبی آمدند. یک احساسی پیش آمده بود که وزارت ورزش به یکی از این تیم‌ها توجه می‌کند و فضا را برای فعالیت آن تیم باز گذاشته است. نشست دو ساعته‌ای را با حضور علاقه‌مندان و گرشاسبی برگزار کردیم. یک مقداری هم می‌خواستند درباره اسپانسرها شفاف‌سازی شود با توجه به اینکه اپراتورها می‌توانند به صورت شفاف دریافتی پرداختی خود را به باشگاه‌ها اعلام کنند، قرار شد گرشاسبی این موضوع را به صورت شفاف در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد چرا که این علاقه‌مندان هستند که بار اصلی باشگاه را به دوش می‌کشند. درست است که برخی شرکت‌ها نیز از فضای تبلیغاتی استفاده و حمایت‌های مالی داشتند. یک مقداری در میزان قراردادها و پرداخت‌ها سوال داشتند که خیلی راحت با هم صحبت کردیم و قرار شد مدیران هر دو باشگاه میزان دریافتی‌ها و پرداختی‌ها و همچنین دریافت‌هایشان را از اپراتورها، تبلیغات محیطی، بلیت فروشی و... به صورت شفاف در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

وی افزود: اکثریت، علاقه‌مند به فعالیت مدیران فعلی بودند و اینکه باشگاه به صورت سرپرستی اداره نشود.

داورزنی درباره انتقادات کی‌روش از میزان حمایت از تیم ملی گفت: دیدم در برخی جاها می‌گویند هیچ بازی تدارکاتی انجام نشده است. بازی تدارکاتی با مسئولیت فدراسیون فوتبال است و ما نباید انجام دهیم. ۱۲ بازی تدارکاتی انجام شد و فقط یک بازی با یونان لغو شد که آن هم به خاطر مشکلات سیاسی آن‌ها این درخواست را داشتند که بازی در جای دیگر برگزار شود که مورد قبول واقع نشد. بعد دوستان فدراسیون تلاش کردند تیم دیگری جایگزین کنند که موفق نشدند اما اینکه بگویند تیم بدون بازی تدارکاتی به جام جهانی رفته کم لطفی است. تیم‌های رقیب ۶ تا ۷ بازی تدارکاتی داشتند اما ما ۱۰ بازی تدارکاتی داشتیم. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال هرآنچه در توان داشت برای تهیه کمپ بسیار خوب تدارک دید. تلاش وزارت ورزش این بوده در کنار فدراسیون فوتبال باشد و هرآنچه فدراسیون از وزارت خواسته حمایت کرده‌ایم و وزارت ورزش تمام قد در کنار فدراسیون بوده است. ما به دنبال تنویر افکار عمومی هستیم چرا که مردم سوال می‌کردند چون بازی با یونان لغو شده آیا تمام بازی‌های ما لغو شده؟ آقای کی‌روش همیشه دنبال شرایط مطلوب‌تری است و تلاش فدراسیون این بوده که این شرایط را فراهم کند. وزارت هم تلاشش این بوده که از فدراسیون تمام قد حمایت کند.

وی درباره سفر افراد متفرقه به همراه تیم ملی به جام جهانی روسیه و انتقادهای زیادی که در این باره و مخصوصا درباره سفر نمایندگان مجلس و یا تعداد زیاد خبرنگاران و دیگر مسئولان می‌شود، گفت: در طول اعزام‌های گذشته و در جام جهانی تعداد همراهان از وزارت ورزش کمترین تعداد است. هماهنگ شده یک بازی دکتر سلطانی‌فر در ورزشگاه باشند، یک بازی من و یک بازی هم دوستان دیگر. آقای عباباف و مسئول دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان در آنجا حضور پیدا می‌کنند که آن هم به عنوان توریست نیستند و می‌توانند به ما کمک کنند و وظیفه دارند در مسابقه‌ها حضور داشته باشند که این موضوع می‌تواند در روند برنامه‌ریزی ما و فدراسیون فوتبال کمک‌رسان باشد. یک نفر از مدیران کل استان‌های ما اعزام می‌شوند.

وی افزود: در سطح ۳۱ استان ما تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد تا برنامه‌ها به بهترین شکل پیاده شود و مدیرکل استان فارس به عنوان مدیری که عملکرد بسیار خوبی داشته به نمایندگی از سایر استان‌ها در این سفر حضور خواهد داشت که البته قطعی نشده اما تصمیم گرفته شده بود این موضوع انجام شود. دیگر کس دیگری نداریم و از سایت اطلاع‌رسانی وزارتخانه نیز دو خبرنگار اعزام می‌شوند. پس از مجموع وزارتخانه دو نفر در بخش اطلاع‌رسانی و تعدادی دیگری که خدمت شما عرض کردم از بین مدیران اعزام می‌شوند.