احمدی گفت: طبق قانون کمیته تعیین وضعیت تمام احکامی که از سوی این کمیته صادر می شود به مدت ۳۰ روز باید اجرایی شود و در غیر این صورت باشگاه ها با جریمه روبه رو خواهند شد. 

وی ادامه داد: هم اکنون باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت «رضا نوروزی» محکوم به پرداخت ۳۵۰ میلیون تومان و استقلال به خاطر شکایت «میرشاد ماجدی»محکوم به پرداخت ۱۵۵ میلیون تومان است که در صورت پرداخت نشدن این بدهی و بدهی سایر احکام صادر شده این دو باشگاه اجازه ثبت قرارداد با بازیکنان جدید خود را نخواهند داشت و در کنار این مساله با احکامی از جمله کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین تر روبه رو خواهند شد. 

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال، گفت: این دو باشگاه شاکیان دیگری هم دارند که احکام آنها نیز صادر شده و امیدوارم مدیران آنها نگذارند کار از کار بگذرد. 

وی در خصوص اینکه آیا باشگاهی وجود دارد که بدهی نداشته باشد، تصریح کرد: ذوب آهن، صنعت نفت آبادان، پبکان و فولاد خوزستان هیچ بدهی ندارند و استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم هم بدهی بسیار کمی دارند. 

احمدی در پاسخ به این سئوال که آیا اراده برخورد جدی با باشگاه های بدهکار وجود دارد، اظهار داشت: تردید نکنید با خاطیان به صورت جدی برخورد خواهیم کرد و در نشست امروز خود با «مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال نیز او از این تصمیم ما به صورت جدی حمایت کرد و خواستار برخورد با باشگاه های بدهکار شد. 

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال، گفت: اگر فراموش نکرده باشید در نیم فصل لیگ هفدهم مانع از ثبت قرارداد باشگاه نفت تهران شدیم و حکم ما اجرایی شد.