علیرضا نوذری‌پور با بیان این‌که با گرم شدن هوا مصرف آب افزایش پیدا می‌کند و در این شرایط اگر تجهیزات داخلی ساختمان استاندارد نباشد ممکن است موجب کاهش فشار آب شود، اظهار کرد: کاهش فشار آب رخ داده در روزهای اخیر به هیچ عنوان مربوط به شبکه آبرسانی استان تهران نیست.

وی افزود: در برخی از ساختمان‌ها تاسیسات داخلی را به گونه‌ای نصب می‌کنند که موجب ایجاد کاهش فشار و حتی مشکلات دیگر می‌شود. به طور مثال در یک خانه تاسیسات آب از پشت بام فرآیند آبرسانی را انجام می‌دهد که همین مساله موجب کاهش فشار آب نیز می‌شود.

به گفته قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران در برج تهران ۵۰ طبقه بدون هیچ مشکلی آبرسانی صورت می‌گیرد که علت آن به دلیل تاسیسات داخلی استاندارد ساختمان است.

وی در خصوص علت تغییر رنگ آب بعد از وصل شدن مجدد آن، اظهار کرد: این مساله نیز هیچ ارتباطی به کیفیت آب در شبکه آبرسانی ندارد و تنها علت آن تاسیسات داخلی ساختمان است که باید مورد بازبینی قرار بگیرد.

نوذری‌پور تاکید کرد: هیچ مشکلی در شبکه آب تهران از نظر کمیت و کیفیت وجود ندارد، چرا که آزمایش‌های متعددی روی کیفیت آب صورت می‌گیرد و فشار آب نیز در حال حاضر در حالت نرمال و عادی است.

چندی پیش نیز مهتاب باغبان مدیر کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب تهران در خصوص کیفیت آب تهران به ایسنا، گفت: بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی از آب آشامیدنی سالم، می‌توان گفت که آبی که در حال حاضر در شهر تهران توزیع می‌شود، مطابق با استانداردهای ۱۰۵۳ است.