حجت‌السلام سیدرضا اکرمی در اولین سالگرد شهدای حمله تروریستی داعش گفت: در آستانه شب هفتم شهادت علی (ع) قرار داریم و ماه رمضان ماه علی (ع) است. در چنین فضای زمانی سالگرد شهدای حرم امام و مجلس را به یاد داریم.

وی با اشاره به دو واژه عبرت و تذکار در قرآن گفت: خداوند ۶ بار از عبرت و ۲۷۸ بار از تذکر نام می‌برد. ظلم و ستمی که انجام می‌شود فرجام آن با خود عبرت دارد و ما باید آنها را تذکر دهیم. باید به مردم بگوییم که عزیزانی از زنان و مردان سال گذشته بدون هیچ جرمی به شهادت  رسیدند.

عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: این ۱۷ نفر سال گذشته در مهمترین نهاد این کشور به شهادت رسیدند داعش چگونه برخی را شست‌وشوی مغزی داد تا به مجلس بیایند و چنین جنایتی را مرتکب شوند. ما باید بحث کنیم که آیا آنها سودی بردند یا اینکه این حادثه باعث هوشیاری ما شد.

وی با بیان اینکه واژه عبرت و تذکار درباره این حادثه سنگین بود، گفت: خدا را باید سپاس گفت که دشمنان جمهوری اسلامی و قرآن احمقند که با شهادت آنها گور خود را می‌کنند و باعث تثبیت نظام می‌شوند. الان چهلمین سال پیروزی انقلاب است و باید خود را آماده کنیم که از چهل دستاورد خود برای مردم بگوییم که در این چهل سال بر ما چه گذشت.

اکرمی خاطرنشان کرد: باید توجه کنیم که داعش نه تقابل می‌فهمد و نه حاضر است به مصلی و معبد و مجلس حمله کند.  این دشمن باید خیلی احمق باشد که می‌خواهد با لجبازی به کار خود ادامه دهد که این باعث تحکیم ما خواهد شد. ما در این جمهوری اسلامی بهتر می‌توانیم آیات قرآن را لمس کنیم.

وی گفت: دشمن هزینه می‌کند ترامپ حرفش این است که ما ۶ تریلیون خرج کردیم و نتیجه ‌ش این شد که عراق را در سینی طلایی گذاشتیم و به جمهوری اسلامی دادیم و تبدیل شد به جمهوری اسلامی عراق.

اکرمی تاکید کرد: دشمنان به کارهای خود ادامه می‌دهند اما خدا می‌گوید من متصدی خون شهدا هستم. اما دشمن احمق است و با حماقت به این کارها ادامه می‌دهد و ما به عنوان مومن باید هوشیار و آگاه باشیم. یک آیه شریفه آرم سپاه شد و این شهادت‌ها باید باعث قدرت و قوت و بیداری ما و باعث آمادگی ما شود. ما در مسیر حق هستیم ما باید هم خودمان آگاه باشیم و هم دیگران را آگاه کنیم و دشمنان را افشا کنیم و جنایات داعش را برای دنیا بازگو کنیم و خود ما باید آگاهانه ادامه دهیم.

وی گفت: باید حواسمان باشد برای این نظام خیلی سرمایه‌گذاری شده و ما باید دشمن شناس باشیم و باید اتحاد و انسجام داشته باشیم. در کنار سلاح و آمادگی نظامی یک سرمایه الهی داریم که خدا کمکمان می کند.