تارنمای مغربی«مملکه پرس» گزارش داد، مغربی ها، در پی اعلام موضع مسئولان ورزشی عربستان مبنی بر حمایت از آمریکا رقیب مغرب برای میزبانی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۶، عربستان را به خیانت به کشورشان متهم کردند.

مغربی ها با ابراز خشم از مقام های سعودی، از مسئولان کشورشان خواسته اند موضع گیری قاطعانه ای در این مورد داشته باشند و از «محمد ششم» شاه مغرب نیز خواسته اند شخصا پرونده میزبانی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۶ را در دست بگیرد و موضع گیری آشکاری در راستای منافع عالی این کشور اتخاذ کند.

مغربی ها در شبکه های اجتماعی، گفته اند در حالی سعودی ها چنین موضع گیری دارند که سربازان مغربی به خاطر حفظ امنیت عربستان در یمن می جنگند و کشته می شوند.

مغرب در پی تجاوز رژیم سعودی به یمن، شماری از نیروهای نظامی خود را برای کمک به عربستان به این کشور اعزام کرد.یک فروند هواپیمای جنگنده اف ۱۶ مغرب نیز در این جنگ سرنگون شد.

«ترکی آل الشیخ » رئیس هیات ورزش عربستان چندی پیش گفته بود کسی از ما نخواسته است در پرونده میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ از آن حمایت کنیم، اگر هم کسی از ما چنین درخواستی داشته باشد،ابتدا منافع عربستان را در نظر می گیریم.

آل الشیخ به تازگی هم گفت، منافع عربستان با آمریکا بودن است و نه با مغرب بودن.

کشور آفریقایی مغرب ۲۶ اسفند گذشته به صورت رسمی نامزد میزبانی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۶ میلادی شد.

این پنجمین بار است که مغرب نامزد میزبانی جام جهانی فوتبال می شود ؛ مغرب این بار با آمریکا، کانادا و مکزیک که به صورت مشترک نامزد میزبانی جام جهانی فوتبال شده اند، رقابت می کند. مغرب در چهار دوره تلاش قبلی خود برای میزبانی این تورنمنت در سال های ۱۹۹۴، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ ناکام ماند.

فیفا پیش از آغاز جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه، میزبان سال ۲۰۲۶ را اعلام می کند.

میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ با آرای ۲۱۱ فدراسیون عضو فیفا انتخاب می شود. این رای گیری در کنگره سالیانه فیفا که روز ۱۳ ژوئن و قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در مسکو برگزار می شود، انجام خواهد شد.